Biblioteka

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ:

  Poniedziałek 8:00 – 15:00
  Wtorek 7:45 – 15:15
  Środa 7:45 – 15:15
  Czwartek 7:45 – 15:00
  Piątek 7:45 – 15:00
 

Akcja czytelnicza „Upoluj swoją książkę”

W dniach 2-30 listopada br. odbędzie się druga edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków.
W ramach projektu w bibliotece i na terenie szkoły znajdują się żółte plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Z ogromnym sukcesem instytucje te realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „CZYTAJ PL”. Jest ona związana z popularyzacją czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób, ukazać czytelnictwo jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy akcji zaplanowali konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz szkoły.

Lista dostępnych książek w akcji:

  1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
  1. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
  1. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
  1. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
  1. Wojciech Chmielarz „Cienie”
  1. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”
  1. Remigiusz Mróz „Hashtag”
  1. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
  1. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
  1. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
  1. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
 1. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Życzymy miłej lektury.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „SLEEVEFACE – ubierz się w książkę”

 Jeżeli lubisz fotografować, to konkurs dla Ciebie. Przyjdź do biblioteki szkolnej, weź książkę i stwórz własną, poszerzoną kompozycję okładki.

Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika w Jarosławiu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym  SLEEVEFACE – ubierz się w książkę.

Aby wziąć udział w konkursie należy samodzielnie wykonać fotografię z wykorzystaniem okładki książki lub czasopisma zgodnie  z założeniami projektu „sleeveface”. Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wykonania sleeveface.  W bibliotece można wybrać książki,  które będą ciekawą inspiracją do wykonania twórczego zdjęcia. Dla osób, które wykonają najciekawsze zdjęcia przewidziane są nagrody. Wierzymy, że nie poskąpicie swoich talentów, wyobraźni, inwencji, pomysłowości i fotograficznych umiejętności na rzecz promowania książek i czytelnictwa!

A zatem, zapraszamy do udziału w konkursie!

KONKURS-FOTOGRAFICZNY-plakat

REGULAMIN KONKURSU

Rozstrzygnięcie Konkursu „Sleeveface z książką”

Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zorganizowała dla swoich czytelników konkurs fotograficzny „Sleeveface z książką”. Tę niekonwencjonalną formę promocji książek biblioteka wykorzystała do wzbudzenia zainteresowania zbiorami bibliotecznymi, rozwijania wyobraźni i kreatywności, oraz propagowania sztuki fotograficznej wśród uczniów.

Po obejrzeniu wszystkich zdjęć  otrzymanych od uczniów komisja przyznała:

I miejsce – Kamili Pilch z kl. II C,

II miejsce – Aleksandrze Leniar z kl. III G,

III miejsce – Alicji Wysockiej z kl. II F.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i dyplomy.

I miejsce – Kamila Pilch

II miejsce – Aleksandra Leniar
III miejsce – Alicja Wysocka

Brak możliwości komentowania.