Dni Otwarte uczelni wyższych

Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Wydarzenie w formie stacjonarnej odbędzie się 19 i 20 maja 2022 roku w godzinach od 9:00 do 14:00, na terenie Centrum Symulacji Medycznej przy ulicy Witolda Chodźki 4 w Lublinie. Zaplanowano wiele atrakcji, m.in. Piknik Edukacyjny, zwiedzanie kampusu oraz Open Space organizacji studenckich.

Wirtualne Dni Otwarte odbywają się przez cały maj na oficjalnym profilu Grupy Informacyjnej Blask (www.facebook.com/blask.umlub). W ramach wydarzenia 19 i 20 maja odbędą się wykłady ogólnouniwersyteckie dostępne na platformie Zoom w godzinach od 16:00 do 19:00. Dodatkowo przez cały maj o godzinie 17:00 również na platformie Zoom będą odbywały się wykłady promujące poszczególne kierunki oferowane przez nasz Uniwersytet.
Dane do logowania na bieżący tydzień i na kolejne zaplanowane na maj webinaria są dostępne na stronie Grupy Informacyjnej Blask https://www.facebook.com/blask.umlub/posts/310145354604051
Zapraszamy również na stronę: LINK

 

Dni Otwarte Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Otwarte Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza, które odbędą się w dniach 29-30 marca 2022 roku w siedzibie Uczelni. W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli zobaczyć i doświadczyć praktycznych aspektów nauki podczas pokazów w laboratoriach. Będą również mogli wziąć udział w warsztatach praktycznych (m.in. zastosowanie eye-trackingu, warsztaty kryminalistyczne) i prezentacjach popularnonaukowych. Studenci zaprezentują koła naukowe i różne inne, atrakcyjne organizacje studenckie. Uczniowie będą mogli wygrać nagrody w konkursach oraz wziąć udział w zabawach integracyjnych.
Adres: al. Powstańców Warszawy 10, 35-959 Rzeszów.
Osoby do kontaktu:
Prodziekani ds. kształcenia Justyna Stecko (tel. +48 509 829 436), Paweł Dobrzański (tel. +48 510 795 057).
Zapraszamy na Wydział Zarządzania w godzinach 10:00 – 15:00.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. w godzinach 8:30 – 15:00.
W programie ciekawe warsztaty, wykłady – w tym przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie – oraz wydarzenia specjalne i konkursy z nagrodami.

Na warsztaty i wykłady prowadzona jest rejestracja internetowa do 4. kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc. Wśród proponowanych zajęć są m.in.:

9.30 Słowo do przyszłych studentów – uroczyste otwarcie

10.45 Azot – czarny charakter w środowisku (Studiuj inżynierię ekologiczną)

 
oraz m.in.
10.00 – 10.45 Dlaczego płacimy podatki
9.00 – 9.45 oraz 10.00 – 10.45 Rola zmysłów w ocenie jakości żywności
 
Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej LINK
Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia -tel. 81 445 65 39


 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaprasza maturzystów, rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty, który będzie transmitowany w mediach społecznościowych. W specjalnie na tę okazję zorganizowanym uniwersyteckim studiu telewizyjnym zostaną przedstawione szczegóły dotyczące rekrutacji i kierunków studiów. W programie przewidziane są rozmowy z wykładowcami, studentami i czas na pytania od widzów. Nie zabraknie także zabaw z nagrodami. 

Relację na żywo będzie można oglądać 6 kwietnia o godzinie 11.30. 

 Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1gdrGpue9

Wirtualne Dni Otwarte UPJPII w Krakowie

W dniach 24 i 25 marca 2022 r. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w swoje podwawelskie progi! Otwieramy przed Tobą nasze wirtualne drzwi, byś już teraz mogła/mógł poczuć atmosferę studiów w sercu Krakowa. Przygotowaliśmy dwa dni ciekawych spotkań z przedstawicielami kierunków oraz inspirujących rozmów. Pamiętaj, że możesz dołączyć do nas w każdej chwili.

Wirtualne Dni Otwarte rozpoczniemy 24 marca o godz. 10:00 przemówieniem przedstawicieli władz rektorskich. Następnie oddamy głos przedstawicielom kierunków. Koniecznie dołącz do nas i przekonaj się, jak studiuje się na jednym z dwóch papieskich uniwersytetów poza Rzymem.

Jeśli wolisz porozmawiać z kierownikami lub przedstawicielami kierunków, dołącz do nas w piątek, 25 marca o godz. 10:00 na platformie Webex. Przygotowaliśmy dla was przestrzeń do swobodnej, nierejestrowanej rozmowy, podczas której możecie zadać wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na #UPJP2. Przygotuj listę pytań i spotkaj się z nami online. Nasi przedstawiciele chętnie udzielą Ci wyczerpujących odpowiedzi.

Link do programu: https://upjp2.edu.pl/aktualnosci/dni-otwarte-2022-1936.html.

Dzień otwarty PWSTE w Jarosławiu

Tegoroczny  „Dzień otwarty” PWSTE w Jarosławiu odbędzie się w formie on-line 25 marca br. (piątek) w godzinach 09:00-12:00. W imieniu Rektora PWSTE w Jarosławiu, prof. ucz. dr hab. Krzysztofa Rejmana, zapraszamy uczniów klas maturalnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Plan spotkania wraz z prośbą o potwierdzenie udziału na adres: dniotwarte@pwste.edu.pl lub pod numerem: 531 303 078.
Transmisja odbędzie się na kanale YouTube: https://www.youtube.com/PWSTE.

 1. Szkoły, które potwierdzą swój udział będą mogły wyświetlać obraz w salach na projektorach lub telewizorach podpiętych do internetu lub komputera (dzięki temu możliwe będzie uruchomienie transmisji na kanale YouTube). Uczniowie mogą także oglądać transmisję na swoich smartfonach.
 2. W trakcie spotkania uczniowie będą mogli zadawać pytania w komentarzach pod transmisją.
 3. Na każdy z pięciu instytutów przewidzieliśmy 30 min:
   • najpierw uczniowie zobaczą kilkuminutowe wideo prezentujące poszczególne kierunki kształcenia,
   • następnie odbędzie się krótka rozmowa w studio z dyrektorem instytutu oraz studentami, którzy będą reprezentować każdy z kierunków,
   • po tej części pojawi się miejsce na zadawanie pytań przez uczniów w komentarzach pod transmisją).
 4. Spotkanie poprowadzi redaktor Radia Eska – Michał Sobkowski.
 5. W trakcie spotkania przygotowaliśmy także 2 konkursy, w których do wygrania będą bilety do kina dla całej klasy oraz dwa podwójne bilety na Open’er Festiwal 2022.

LINK

Drzwi Otwarte 2022 na UMCS

Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, jedno z największych przedsięwzięć skierowanych do kandydatów na studia, rusza już niebawem. Tegoroczna edycja rozpocznie się 21 marca o godzinie 9:00 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, pozostałych wydziałach, jak również w jednostkach ogólnouczelnianych. Wydarzenia odbędą się w formie hybrydowej i będą trwać do 25 marca.

Na poszczególne atrakcje w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy – formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Drzwi Otwartych.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie oraz w zakładkach poszczególnych jednostek i wydziałów: LINK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak możliwości komentowania.

Skip to content