Kopernik w półfinale programu Solve for Tomorrow 2022/2023

Miło nam poinformować, że zespół uczniów naszej szkoły jako jedyny w województwie podkarpackim, został zakwalifikowany do półfinałowej fazy programu Solve for Tomorrow i tym samym znalazł się w gronie 26 drużyn z całej Polski, których pomysł na projekt został najwyżej oceniony przez Jury programu.

Uczennice naszej szkoły Marcelina Czerniakowska, Olga Łajtar, Aleksandra Matwij i Maja Mędrala podjęły wyzwanie dotyczące klimatu i opracowały aplikacje mobilną, która aktywizowałaby lokalną społeczność do oczyszczania naszego miasta z śmieci.

Teraz półfinaliści będą dopracowywać swoje pomysły przy pomocy metodologii Design Thinking pod okiem mentorów Solve for Tomorrow.

Zespoły wezmą także udział w dodatkowych szkoleniach m.in. z zakresu budowania marki osobistej.

Solve for Tomorrow to program globalny, znany na całym świecie w którym młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie https://solvefortomorrow.pl/

Brak możliwości komentowania.