„PERŁA W KORONIE ZDOBYTA!”

Kończący się rok olimpijski 2021/2022 przyniósł ogromny sukces! W dniach 17-19 czerwca odbyła się II część zawodów finałowych – GRANDE FINALE – XV edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.
Olimpijczycy rywalizowali w 8 konkurencjach – Broń i barwa, Eksponat muzealny, Malarstwo batalistyczne, Literatura, Film, Geografia Militarna, Warszawa XVI – XVII wieku oraz Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.
Miło nam poinformować, że Mateusz Kornaga, uczeń naszej szkoły, zdobył tytuł laureata etapu centralnego, zajmując  19 miejsce, jak określił przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Pan prof. Grzegorz Nowik  „w Polsce, w świecie i wszechświecie”. Sam Pan profesor wspominał, że zażarta walka toczyła się o każdy dosłownie punkt – uczestnicy mieli za sobą „krew, łzy, znój i trud”, parafrazując Winstona Churchilla. Mateusz zajął I miejsce w konkurencji „Oprowadzanie”, błyskotliwie wcielając się w przewodnika po Archikatedrze św. Jana.
 
Tradycyjnie już uczestnicy złożyli wiązankę i kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po raz pierwszy w historii olimpiady wszyscy uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji twórcy olimpiady mjr. Marka Gajewskiego, która odbyła się w Kościele św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej. Po Mszy Świętej złożona została wiązanka na grobie Pana Marka Gajewskiego. Gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
 
Jesteśmy dumni z osiągnięć Mateusza i serdecznie mu gratulujemy. Słowa uznania należą się także Pani prof. Joannie Szczepanek, która była opiekunem merytorycznym Mateusza.
Tymczasem „Urbi et Orbi” ogłaszamy, że zamykamy rok olimpijski 2021/2022 w KOPERNIKU, zachęcając do udziału w olimpiadach za rok!
 

Brak możliwości komentowania.