Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i tak licznie odwiedzili mury szkoły 16 maja 2026 roku podczas „Nocy Zwiedzania Rynku”, organizowanej w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów.
Jako jedna z najstarszych instytucji edukacyjnych w mieście z dumą otworzyliśmy dla Państwa na co dzień niedostępne przestrzenie naszego 158-letniego gmachu przy ul. 3 Maja. Cieszymy się, że nasza inicjatywa wpisała się w kulturalną mapę Jarosławia, łącząc całą społeczność – od uczniów i absolwentów, aż po mieszkańców oraz turystów.
Państwa obecność i ogromne zainteresowanie przygotowanymi punktami programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy między innymi za:
-
wspólne odkrywanie Sali Kopernikańskiej i podziwianie jej zabytkowych polichromii;
-
chwile wzruszeń w auli historycznej oraz bibliotece przy przeglądaniu unikatowych archiwaliów, najstarszych kronik i zabytkowego księgozbioru;
-
podróż w czasie w „Kinie Retrospekcja” oraz setki ciepłych słów, które pozostawili Państwo w naszej Księdze Pamiątkowej.
Wyrazem najwyższego uznania dla naszego wydarzenia był Patronat Honorowy Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza. Składamy serdeczne podziękowania za to wyróżnienie oraz za obecność Pani dr Moniki Maziarz – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, która reprezentowała Pana Starostę podczas Nocy Zwiedzania.
Gorące podziękowania kierujemy również do Władz Miasta Jarosławia oraz Powiatu Jarosławskiego za wsparcie promocyjne i udostępnienie informacji o naszej akcji w oficjalnych kanałach informacyjnych. Ta owocna współpraca oraz obecność przedstawicieli władz samorządowych nadały całemu wydarzeniu wyjątkowo uroczystą rangę.
Sukces tego przedsięwzięcia nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Obsługi „Kopernika”, którzy włożyli mnóstwo pracy, serca i sił w merytoryczne, logistyczne, techniczne oraz organizacyjne przygotowanie całego gmachu. Ogromną dumą napawa nas także postawa Uczniów-wolontariuszy. To oni w roli przewodników, organizatorów i animatorów kultury stali się prawdziwymi ambasadorami szkoły, udowadniając, że nasz gmach to żywe muzeum historii, ale przede wszystkim miejsce pełne pasji.
Dziękujemy, że wspólnie stworzyliśmy tę wyjątkową noc. Przypominamy, że wielkoformatowa wystawa plenerowa na ogrodzeniu szkoły pozostaje dla Państwa dostępna przez najbliższy tydzień.
Do zobaczenia na kolejnych traktach historii!
Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu















