Aleja Maturzystów 2022

W czwartek 23 czerwca 2022 r., na kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu miała miejsce uroczystość pn. „Aleja Maturzystów”. To inicjatywa prof. dr. hab. Krzysztofa Rejmana, rektora jarosławskiej uczelni. W alei posadzono drugą już lipę, a uczniowie wraz z dyrektorami jarosławskich szkół wpisali się do księgi pamiątkowej. 

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu prezentowali:  uczniowie Katarzyna Borys i Jakub Borys oraz dyrektor szkoły Pani Jolanta Moskwa, która jako przedstawicielka szkół średnich powiatu jarosławskiego wygłosiła piękna mowę.

– Jako społeczność szkolna mamy ogromny zaszczyt, że możemy zapisać się na karcie historii tejże uczelni. Dla mnie ta lipa to też symbol wzajemnej współpracy pomiędzy szkołami i jarosławską uczelnią. Bardzo cenimy wszystkie wspólne działania i zapewniam, że nadal będziemy współpracować, bo służy nam jeden cel – rozwój nauki i młodzieży na naszych terenach – zaznaczyła Pani dyrektor.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne sadzenie lipy, które rozpoczął rektor Krzysztof Rejman, a następnie uczniowie wraz z przedstawicielami jarosławskich szkół.

Zdjęcia

 

 ,

Brak możliwości komentowania.