Dali z siebie wszystko

W Finale Wojewódzkim Licealiady w koszykówce 3×3, który odbył się 12 i 13 maja 2026 roku w Leżajsku, reprezentacje I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zaliczyły ambitny start w wymagającej stawce najlepszych szkół z całego województwa podkarpackiego. Dziewczęta z I LO uplasowały się na XIII miejscu w końcowej klasyfikacji turnieju. Rywalizacja w tej kategorii zgromadziła 15 zespołów, a tytuł mistrzyń województwa wywalczyły gospodynie – koszykarki z ZSL Leżajsk. Chłopcy naszego LO zakończyli zmagania na XVII miejscu. Turniej męski charakteryzował się jeszcze szerszą frekwencją oraz zaciętą walką o każdą pozycję, w stawce podkarpackich szkół ponadpodstawowych. W tej kategorii najlepsi okazali się koszykarze z ZS Nr 1 w Rzeszowie. W finale wystąpili: Karolina Jagieła, Milena Machaj, Gabriela Nowak, Weronika Ślęk, Filip Farbaniec, Nikodem Folta, Szymon Pokrywka, Artur Smoliniec. Opiekun: p. Jakub Misiąg.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.