Kopernik biega!!!

23.05.2015 z jarosławskiego rynku ruszył II Mini-Maraton Benedyktyński. Udział w biegu wzięło kilkunastu uczniów naszego LO. Na trasie liczącej 4.2195 km ulicami Jarosławia, można było również spotkać tegorocznych absolwentów. Reprezentanci „Kopernika” spisali się bardzo dobrze, zgarniając kilka statuetek. W kategorii K17, III miejsce zajęła Dominika Furgała z czasem 0.19:09.5. W kategorii Open II miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Maciej Tomaszewski 0.14:05.6. I LO zostało również najszybszą szkołą, a w kategorii drużynowej nasi uczniowie zajęli II miejsce. Do tej klasyfikacji liczone były czasy: Macieja Tomaszewskiego 0.14:05.6, Łukasza Leniara 0.17:47.2, Jakuba Siwonia 0.18:33.5, Bartłomieja Grunta 0.18:57.6 oraz Dominiki Furgały 0.19:09.5. Ogólny czas to 1.28:33.64. Gratulujemy!!! Na podium stanął również nasz tegoroczny absolwent Michał Naspiński, który w kategorii M17 zajął I miejsce 0.14:59.2. Zawodników II Mini-Maratonu dopingowały rzesze kibiców zgromadzonych w strefach kibica. „Kopernik” swoje miejsce miał na ulicy Bandurskiego. Doping na tym końcowym odcinku przyczynił się do tak wspaniałych wyników. Wszystkie wyniki i pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie: http://biegibenedyktynskie.pl/mini-maraton-benedyktynski/wyniki/