Pani profesor Marzena Gil – nauczyciel na medal

Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły, pani profesor Marzena Gil zajęła jedno z czołowych miejsc w konkursie na najlepszego nauczyciela Podkarpacia zorganizowanym przez Gazetę Nowiny.

Czytaj więcej »

Matylda w „Świecie Młodych”

W dniu 26.09.2017 r. uczennica naszej szkoły Matylda Stepańczak z klasy IIIa wzięła udział w audycji „Świat Młodych”, prowadzonej przez panią red. Bernadetę Szczyptę w Polskim Radiu Rzeszów.

Czytaj więcej »

Uczennica I L.O. im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu najlepszą maturzystką na Podkarpaciu!

21 września 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się Gala IV edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Fundację „Zawsze warto”. W tym roku spośród 258 030 zdających egzaminy maturalne wyłoniono 25. najlepszych, którym kapituła przyznała tytuł Laureata. W tym prestiżowym gronie znalazła się tegoroczna absolwentka jarosławskiego „Kopernika” Anna Matrejek, która jako jedyna z województwa podkarpackiego znalazła się w tym gronie.

Czytaj więcej »

ODKRYTY WIELKI TALENT W KOPERNIKU

KAROL KAMIŃSKI ucz. kl I g dzięki swojej wiedzy, pracy został odkryty i stał się finalistą IX Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „ Poszukiwanie Talentów” Prezentacje „Talentów „ odbędą się 29-30 maja 2017 roku w gmachu Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Małą pomocą służył nauczyciel fizyki Zbigniew Piguła

ENERGIA ODNAWIALNA

Uczniowie Kopernika wzięli udział w X edycji konkursu „Energia odnawialna” pod patronatem starosty Powiatu Jarosławskiego , sesja podsumowująca odbyła się 10 kwietnia 2017 r.

II miejsce zajął B. CISEK kl. I D w kategorii prezentacja multimedialna

III miejsce zajęła K . BLAJER kl. I A w kategorii plakat

wyróżnienie K. Maciołek kl. I A

wyróżnienie K. Tasior kl. I D

Uczestniczyli ponadto: A. Błaszczyk, G. Blajer, K. Falda, N. Marcinkiewicz, M. Baran

Do udziału w konkursie zachęcił nauczyciel fizyki: Zbigniew Piguła

„Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości” – Tajne nauczanie w okresie II wojny światowej

Miło nam poinformować, że Konstanty Tasior – uczeń klasy ID został zwycięzcą 16. edycji Konkursu  „Zlot Gwiaździsty. Śladami Przeszłości” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konstanty odebrał dyplom i nagrody podczas gali finałowej 28.04.2017r. w Opactwie ss. Benedyktynek w Jarosławiu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jakub Duda

„Jeśli echo ich głosów zamilknie – zginiemy”

W dniach 20.-25.04.2017 roku cztery uczennice naszego liceum: Adriana Marciniszyn, Klaudia Łukaszów, Maria Krukar i Wiktoria Krzywonos pod opieką Profesora Jakuba Dudy uczestniczyły w obchodach 72. rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück. Wyjazd był nagrodą za wygrany konkurs „O tym nie można zapomnieć – spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów” organizowany przez IPN. Dwa pierwsze dni spędziliśmy w podróży do Warszawy i Niemiec .

Czytaj więcej »

Olimpiada. Sukces. Kopernik.

Nasza szkoła odnotowuje kolejne osiągnięcia naukowe. A to za sprawą Natalii Marcinkiewicz z kl. I d oraz Kamili Machały z kl. II d.

Opiekunami merytorycznymi naszych bohaterek są pan dyrektor Zbigniew Tabor i pani Monika Potoczny.

Czytaj więcej »

Finał 29. Olimpiady Filozoficznej – podwójny sukces uczennic I LO im. M. Kopernika!

Z wielką przyjemnością informujemy, że  Agata Kontek – uczennica klasy 2b została laureatką 29. Olimpiady Filozoficznej. Zdobywając ten tytuł, Agata uplasowała się w pierwszej 10-tce najlepszych młodych filozofów w kraju.

Z nie mniejszą  radością oznajmiamy, że Magdalena Skawina – uczennica klasy 1f została finalistką 29. Olimpiady Filozoficznej.

Czytaj więcej »

Uczeń klasy akademickiej finalistą centralnej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez, standardowa szkolna wiedza językoznawcza oraz wiedza na temat liczebników, systemów liczenia i zapisu liczb to wymagania do Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.
Dlaczego o tym piszemy? Otóż Bartosz Sułek, uczeń trzeciej klasy akademickiej został finalistą VIII OLM!
Olimpiada ta stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej i matematycznej polskiego społeczeństwa. Zadania tej olimpiady mają rozwijać zainteresowania uczniów metodami nauk ścisłych stosowanymi w lingwistyce.

Czytaj więcej »

link