LXVII Olimpiada Fizyczna

Miło nam poinformować, że Krzysztof Bara z klasy III H  zakwalifikował się do II etapu 67 Olimpiady Fizycznej, który miał miejsce 14 stycznia 2018 roku. Część  doświadczalna odbędzie się 18 lutego 2018 roku. Mocno trzymamy kciuki za Krzysztofa, który pod opieką p. Zbigniewa Piguły zakwalifikował się również do II etapu  XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w zakresie fizyki. Etap okręgowy odbył się 27 stycznia 2018 roku. Czekamy na wyniki z nadzieją, że będą satysfakcjonujące.

LXIV Olimpiada chemiczna

W dniach 26-27 stycznia 2018 roku na Wydziale Chemii Politechniki Rzeszowskiej odbyły się zawody II stopnia LXIV Olimpiady Chemicznej. Naszą szkołę reprezentowali Michał Bereza i Michał Kozdrowicki z klasy III D. W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne, a w kolejnym wykonywali zadania laboratoryjne. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki. Obu uczniom gratulujemy udziału w zmaganiach olimpijskich i życzymy sukcesów. Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Małgorzata Wilgucka oraz p. Anna Wójcik.

XLIV Olimpiada Historyczna

W dniu 26 stycznia 2018 r. zakończyły się się w Rzeszowie zawody II stopnia (eliminacje okręgowe) XLIV  Olimpiady Historycznej, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Podziękowania za udział i wielkie zaangażowanie w dążeniu do zdobycia olimpijskich laurów spod znaku Klio należą się czterem osobom: Wiktorii Babiarz z 2b, Katarzynie Nowak z 2c, Kamilowi Białowąsowi z 3c, Marcelowi Polaszkowi z 3b.

Wiktoria Babiarz osiągnęła bardzo dobry wynik i decyzją Komitetu Okręgowego została rekomendowana do eliminacji centralnych Olimpiady Historycznej.

Serdecznie gratulujemy!

Andrzej Sarnicki, opiekun merytoryczny.

Tacy matematycy w Koperniku

Matematyka potrafi wciągnąć swoim pięknem i racjonalnością, tworzy ona wiele logicznych i solidnych konstrukcji, służy do opisu wszystkich zjawisk, z którymi spotykamy się w naszym otoczeniu. Dlatego nosi tytuł Królowej Nauk. Dobrze wiedzą o tym bohaterowie matematycznych olimpiad i konkursów.

Oto Daniel Blok z klasy 1g oraz  Wojciech Zając z klasy 2g zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego LXVIII Olimpiady Matematycznej. Zawody zostaną przeprowadzone w Rzeszowie w dniach 9-10 lutego 2018 roku (opiekun – p. Katarzyna Trynkiewicz).

Czytaj więcej »

XLII Olimpiada Języka Angielskiego

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy językowej III E naszego liceum, Izabela Dominik wzięła udział w etapie okręgowym XLII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się w Lublinie. W poniedziałek 15 stycznia Iza przystąpiła do części pisemnej i po uzyskaniu wymaganej liczby punktów zakwalifikowała się do części ustnej zawodów, która odbyła się w piątek  19 stycznia na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

Czytaj więcej »

XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły, Andrzej Krucan z klasy III g zakwalifikował się do etapu okręgowego XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, zorganizowanej w tym roku pod hasłem „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. Etap okręgowy odbędzie się 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Trzymamy kciuki za Andrzeja.

Kopernik z tytułem „Brązowej Szkoły 2018”

W ubiegłym tygodniu miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował jubileuszowy XX Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce.  W rankingu analizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących w całym kraju. Miło nam poinformować, iż nasze liceum jako jedyne w powiecie, po raz kolejny znalazło się w pierwszej 500 otrzymując tytuł Brązowej Szkoły 2018.
W rankingu ogólnym „Kopernik” zajął 19 miejsce w województwie podkarpackim natomiast w rankingu szkół olimpijskich zajęliśmy w tym roku 137 miejsce w kraju a 7 miejsce w województwie podkarpackim.
Tegoroczny wynik potwierdza wysoką pozycję naszej szkoły w lokalnym środowisku edukacyjnym.

XXII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dnia 12 stycznia 2018 roku odbył się w Rzeszowie okręgowy etap XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II D: Gabriela Prajsnar i Dominika Szczotka. Gabriela zajęła VII miejsce, a Dominika  III miejsce i  zakwalifikowała się do zawodów centralnych, które odbędą się w marcu w Lublinie.

Czytaj więcej »

XLI Olimpiada Języka Francuskiego

Z przyjemnością informujemy, że dwie osoby z naszej szkoły: Izabela Dominik i Kamil Kupiński z klasy III e zakwalifikowały się do okręgowego etapu XLI Olimpiady Języka Francuskiego. W dniu 12 stycznia 2018 roku w audytorium prof. Danka w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się część  pisemna, a bezpośrednio po niej  w Instytucie Neofilologi miała miejsce część ustna zawodów. 

Czytaj więcej »

Uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 19 grudnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 224 uczniom z województwa podkarpackiego. W tym roku stypendystką naszej szkoły jest Aleksandra Karcińska, uczennica klasy II D.

Czytaj więcej »

link