Rozdanie Stypendiów z Funduszu Kazimierza Michalskiego

Już po raz czwarty w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów im. Kazimierza Michalskiego. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 27 lutego w auli szkolnej. Po krótkim wstępie oraz powitaniu gości przez Pana Dyrektora Zbigniewa Tabora, zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu poświęconego osobie Kazimierza Michalskiego, który wykonała uczennica naszej szkoły – Adrianna Marciniszyn.

Czytaj więcej »

IV Edycja Stypendiów im K. Michalskiego

Z przyjemnością informujemy, iż uroczystość rozdania stypendiów naukowych z funduszu Kazimierza Michalskiego, odbędzie się 27.02.2017 r. o godzinie 11:00 w auli szkoły. Uroczystość uświetni spotkanie z wybitną absolwentka naszej szkoły,panią prof. dr hab. UAM w Poznaniu Krystyną Pieniążęk – Marković. Pani profesor wielokrotnie przebywała na stażach naukowych w Chorwacji, brała udział w licznych konferencjach naukowych. Poza działalnością naukowo-badawczą i dydaktyczną jest tłumaczem literatury pięknej, esejów i rozpraw naukowych zj.chorwackiego na polski oraz z j.polskiego na chorwacki.

 

Stypendia im. Kazimierza Michalskiego rozdane!

W środę 16 marca w auli szkolnej odbyło się rozdanie stypendiów z Funduszu Kazimierza Michalskiego. W tym roku przyznano aż 44 stypendia za wybitne wyniki w nauce oraz 13 stypendiów socjalnych. Na uroczystości obecni byli: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pani Lucyna Paulo, nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły na czele z panem dyrektorem Zbigniewem Taborem. Całość uświetniła obecność wybitnego absolwenta naszej szkoły, pracownika Akademii Górniczo Hutniczej  pana prof. dr. hab. Konrada Eckesa. Pan profesor podzielił się z gośćmi swoją wiedzą oraz udzielił uczniom kilka wartościowych rad. Przed rozdaniem nagród odbyła się projekcja filmu o fundatorze stypendiów, przybliżając zebranym sylwetkę tego niezwykłego człowieka. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej »

Tegoroczne stypendia naukowe Funduszu Kazimierza Michalskiego przyznane!

Z radością informujemy, iż dwudziestu najlepszych uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia naukowe z Funduszu Kazimierza Michalskiego. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Czytaj więcej »

,,Człowiek żyje tak długo jak długo żyje w pamięci bliskich”

12 kwietnia przypada już druga rocznica śmierci naszego absolwenta i honorowego Darczyńcy – Kazimierza Michalskiego. Pan Kazimierz jest obecny w naszych sercach i myślach, czego dowodem jest filmik zmontowany przez naszych uczniów: Paulinę Szkołę i Aleksandra Lewkiewicza.

Czytaj więcej »

Przyznanie stypendiów Fundacji Kazimierza Michalskiego

Zgodnie z myślą Jana Pawła II- „Człowiek jest wielki […] nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Kazimierza Michalskiego uznać możemy za człowieka wielkiego i zasłużonego dla Polski, Jarosławia oraz naszej szkoły. 18 XII po raz pierwszy przyznano stypendia nowopowstałej Fundacji Kazimierza Michalskiego

Czytaj więcej »

Stypendia Fundacji Kazimierza Michalskiego w roku szkolnym 2013/14

Przyznano Stypendia Fundacji Kazimierza Michalskiego w roku szkolnym 2013/2014

Czytaj więcej »

Wspomnienia o śp. kpt. Kazimierzu Michalskim

Miesiąc listopad sprzyja pamięci o naszych zmarłych. Przychodzimy  na cmentarze, zapalamy znicze, pogrążamy w modlitewnym skupieniu, wyrażającym naszą tęsknotę, troskę, wdzięczność wobec nieobecnych fizycznie ale jakże bliskich nam duchowo.

Dlatego w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika, chcemy przypomnieć postać niezwykłego absolwenta naszej szkoły, którą przybliży nam wspomnienie autorstwa Pana Stanisława Kiełbowicza.

Czytaj więcej »

Stypendia z Funduszu Kazimierza Michalskiego

WAŻNA INFORMACJA!

Komisja Stypendialna Funduszu Kazimierza Michalskiego rozpoczyna przyjmowanie wniosków o  stypendia dla uczniów naszego liceum. O stypendia mogą ubiegać się uczniowie uczęszczający do klasy pierwszej, drugiej lub trzeciej, którzy nie pobieraną stypendium Fundacji Zielińskich.

Czytaj więcej »

Przejdą lata i wieki przeminą

"Przejdą lata i wieki przeminą…"- tym oto fragmentem pochodzącym z piosenki pt. „ Czerwone Maki na Monte Cassino" rozpoczęło się kazanie podczas mszy za świętej poświęconej pamięci Kazimierza Michalskiego. Uroczystość w intencji zmarłego przypadła na pierwszą rocznicę jego śmierci- 12 IV, a odbyła się w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Cytat nie jest przypadkowy, gdyż zmarły był oficerem II Korpusu Polskiego generała Andersa, przy którego boku walczył w bitwie pod Monte Cassino oraz Piedimonte.

Czytaj więcej »

link