Publicystyka

Neville Goddard, czyli ludzka siła umysłu

“Persistent imagination, focused on the feeling of the wish fulfilled, is the secret of all successful operations. Only this is the means of fulfilling the intention.“

„How To Use Your Imagination Lecture”, Neville Goddard (1955) 

Wielu ludzi nie jest świadomych siły własnego umysłu. Często marzenia pozostają tylko marzeniami z powodu braku wiary w siebie i swoich możliwości. Neville Goddard pokazał, że nawet wyobraźnia może stać się faktem.

Neville Goddard żył w latach 1905-1972. Był autorem wielu książek, nauczał o sile umysłu, którą można wykorzystywać do kreowania przyszłości. Jego techniki zmieniły życia ludzi z całego świata.
Goddard swoje nauki opierał o Biblię. Uważał, że jest to książka psychologiczna oparta na symbolice, wyobrażeniach i funkcjonalności umysłu. Neville twierdził, że materializowanie naszych marzeń nie jest wcale skomplikowane. Wymaga to jedynie pełnej świadomości tego, czego dokładnie chcemy. Wizualizacja naszych marzeń i przeżywanie ich jedynie w umyśle doprowadzi do względnie niemożliwego. Cała nauka Goddarda opiera się na przekonaniu, że wszystko, co sobie wyobrażamy, może wydarzyć się w realu. 

Wyobrażenie staje się faktem
Najprostsze ćwiczenie Goddarda, polega na wyobrażeniu sobie, że to, co chcesz zdobyć, już masz. Przekonanie to trzeba odczuwać całym sobą i być go pewnym. Z wizją w głowie i uczuciami jej towarzyszącymi, należy wyobrazić sobie, że rozmawiamy z bliską nam osobą o naszym sukcesie. W ten sposób utwierdzimy się w fakcie, że osiągnęliśmy cel. Nasza podświadomość nie rozróżnia rozmów prowadzonych mentalnie i tych w realnym świecie.

Technika drabinkowa
Jedna z najbardziej znanych technik Goddarda. Jest to metoda polegająca na wizualizacji danej czynności, co doprowadzi do jej zajścia.
Aby wykonać to ćwiczenie, trzeba wyobrazić sobie wspinanie się po drabinie, odczuwając przy tym każdy krok. Warto to powtarzać przez kilka nocy z rzędu, a po pewnym czasie można przerwać ćwiczenie. Nie będzie trzeba długo czekać na efekty.
Neville kazał swoim uczniom wykonać to ćwiczenie, wyniki były niesamowite. Powiedzieli, że po 3 dniach wizualizacji wspinania się po drabinie, byli wielokrotnie stawiani w sytuacjach, w których mieli do czynienia z drabiną.
Goddard wyjaśnia, że można zastąpić wspinanie się po drabinie absolutnie wszystkim. To, co wykreujemy w naszej wyobraźni, stworzymy również w prawdziwym życiu. 

Ćwiczenie swojej wyobraźni sprawi, że osiągniemy dosłownie wszystko, o czym będziemy marzyć. Jeżeli włożymy więcej pracy w poznawanie siebie, będziemy znali swoje potrzeby i umiejętności. Wyobraźnia to nasze narzędzie, trzeba jedynie nauczyć się z niego korzystać. Możemy urzeczywistnić wszystko, co zobaczymy oczami duszy.

Joanna Kacpura 2b

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *