Archiwum

Amerykańsko-brytyjski sen

Dzisiaj, w sobotę 19 maja 2018 r. o godzinie trzynastej czasu polskiego odbył się ślub Księcia Harry’ego i aktorki amerykańskiego pochodzenia – Meghan Markle.

Ceremonia zaślubin miała miejsce w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Na ślub zaproszonych zostało ponad 2600 gości, wśród których znalazło się wiele gwiazd światowego formatu, takich jak: Victoria i David Beckham, Serena Williams, Amal i George Clooney, Oprah Winfrey czy James i Julia Corden.

Meghan początkowo miała być prowadzona do ołtarza przez własnego ojca, lecz z powodu problemów zdrowotnych niestety nie mógł tego uczynić. Ostatecznie rolę tę przejął ojciec Harry’ego – Książe Karol.

Panna młoda w tym wielkim dniu miała na sobie skromną, praktycznie całkowicie pozbawioną zdobień śnieżnobiałą suknię, zaprojektowaną przez Clare Waight Keller. Podczas wejścia do kaplicy, twarz obecnej już Księżnej osłaniał imponujących rozmiarów, ozdobiony koronkowymi motywami kwiatowymi welon. Na głowie Meghan znajdowała się zaś diamentowa tiara królowej Marii, która połączona z prostotą i „delikatnością” ślubnej kreacji dodawała Księżnej blasku i uroku.

Para młoda po zawarciu związku małżeńskiego otrzymała tytuł Księcia i Księżnej Sussex i zgodnie z tradycją zamieszka w Pałacu Kensington.

Julia Cackowska

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *