Publicystyka

Recenzja serialu „Pułapka”

Po ostatnich dwóch sezonach serialu “Belfer” , Łukasz Palkowski  zaskakuje nas równie znakomitą produkcją. Tym razem to nie belfer wciela się w rolę detektywa, lecz znana pisarka powieści kryminalnych. 

     Olga Skawina, w której rolę wciela się Agata Kulesza, odkrywa przerażający sekret, w który sama zostaje uwikłana. Mroczne historie i zbrodnie, które dotąd znała z kart własnych powieści, stają się rzeczywistością. Życie pisarki nie jest kolorowe. Mimo pięknego domu i bogactwa coś sprawia, że nie jest szczęśliwa. Przyczynia się do tego jej przeszłość, z której również zasłynęła. Śmierć męża, alkohol powodują, że Olga zaczyna się gubić i nie może odnaleźć swojej drogi. Do tego dochodzi sprawa Ewy Maj, dziewczyny z domu dziecka z którą pisarka po części się utożsamia, gdyż jej dzieciństwo również nie było łatwe. Pomoc dziewczynie jest pretekstem do napisania kolejnej powieści. Sprawy zachodzą za daleko i obie zostają wplątane w pułapkę. Po rozwiązaniu sprawy   z dyrektorką domu dziecka myślą, że to już koniec problemów, lecz niestety to zgubne myślenie. W całym tym zamieszaniu pojawia się jeszcze jedna nieodgadniona postać. “Czarny”- taki pseudonim nosi policjant, który nie daje spokoju zarówno Ewie jak i Oldze.

     Serial jest pełen zagadek, mylących tropów i lekko mrocznego klimatu. Tajemniczy dom dziecka, przeszłość bohaterek i historia z policjantem sprawiają, że widz nie może oderwać się od serialu. Po każdym obejrzanym odcinku rodzi się ciekawość i pytanie: “Co dalej?”. “Pułapka” to nie tylko serial kryminalny, lecz także ukazujący niezwykłą przyjaźń kobiet, które na pierwszy rzut oka dzieli wszystko.

        Moim zdaniem jest to serial warty obejrzenia. Idealny dla fanów kryminałów. Jest stworzony przez świetnego reżysera- Łukasza Palkowskiego oraz scenarzystów- Karolinę Frankowską i Michała Godzica. Całość uzupełniają równie wybitni aktorzy, którzy swoim profesjonalizmem nadają serialowi wyrazistości, charakteru oraz wiarygodności. Uważam, że jest godny polecenia.

Aleksandra Adamek