…I jeszcze jedna porażka JKS

Czarno-niebiescy zimowych meczy sparingowych na pewno nie będą wspominać z dumą. Jarosławianie odnieśli bowiem kolejną porażkę, tym razem ulegając II ligowej Siarce Tarnobrzeg.

Podobnie jak w poprzednich meczach podopieczni trenera Mariusza Sawy dobrze weszli w spotkanie i w pierwszej połowie stawiali rywalom zdecydowany opór. Blisko wyprowadzenia jarosławian na prowadzenie w 11 minucie był Sebastian Dziedzic, którego strzał na bramkę z bliskiej odległości łatwo wybronił bramkarz Siarki. W drugiej połowie przewagę osiągać zaczęli tarnobrzeżanie, którzy wyszli na prowadzenie w 65 minucie po strzale Doriana Buczka. 13 minut później do siatki trafił kolejny zawodnik Siarki, Jakub Wróbel, podwyższając tym samym wynik meczu. Ostatecznie jarosławianom nie udało się zdobyć kolejnej bramki, a co po części obwinić można Sebastiana Dziedzica, któremu nie udało się zdobyć gola, mimo dwóch dogodnych sytuacji. Mecz zakończył się triumfem Siarki 2:0.

Sobotnie spotkanie dla piłkarzy JKS miało być jednym z ważniejszych testów drużyny z Bandurskiego. Siarka bowiem to przeciwnik z wyższej klasy rozgrywkowej, a spotkanie po raz pierwszy w tym roku jarosławianie rozgrywali na naturalnej murawie. Do tej pory czarno-niebiescy stronili raczej od trawiastych boisk, ponieważ szybko mogłyby one stać się błotnistymi. Włodarze JKS dopiero teraz uznali więc, że należy sprawdzić się na naturalnej powierzchni. Nie każdy klub w Polsce posiada niestety rozsądny zarząd, co najlepiej pokazuje przykład kieleckiej Korony, której murawa podczas sobotniego meczu z Lechią Gdańsk bardziej przypominała błotniste dorzecza Amazonki.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w środę 24.02, a przeciwnikiem będzie IV ligowy Sokół Nisko. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Makowisku. Godzina rozpoczęcia nie została jeszcze ustalona.

SIARKA TARNOBRZEG – JKS JAROSŁAW 2-0 (0-0)

1-0 Dorian Buczek (65)

2-0 Jakub Wróbel (78)

JKS Jarosław: Cisek – K. Wróbel, Sobol, Sokolenko, Kuliga, Gliniak, Zawodnik testowany I, Krzysztoń, Kycko, Zawodnik testowany II, Dziedzic oraz Strączek, Czyż, Pawlak i zawodnik testowany III

Siarka Tarnobrzeg: skład nieznany