Polska efektownie pokonuje Irlandię Północną

W środę 23 listopada o godzinie 12:00 na stadionie JKS-u Jarosław Polacy podjęli reprezentację Irlandii Północnej, był to mecz rewanżowy. Pierwsze spotkanie odbyło się 21 listopada (poniedziałek) w Przemyślu na stadionie miejscowego Czuwaju, gdzie Polska rozgromiła Irlandczyków 4-1, a zdobyczą bramkową podzielili się Mikołaj Nawrocki oraz Bartosz Bida, strzelając po 2 gole. Bartosz jako jedyny z reprezentacji pochodzi z Podkarpacia i jest wychowankiem Stali Rzeszów (obecnie występuje w barwach Jagielloni Białystok).

Reprezentacja Polski do Jarosławia przyjechała podbudowana wysokim zwycięstwem, ale też zmotywowana do dalszej pracy i treningów przed kolejnym meczem. 22 listopada trener Polaków i dwóch zawodników Jagielloni Białystok po treningu odwiedziło uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS Jarosław). Na spotkaniu starali się odpowiedzieć na zadawane pytania, a także rozdawali autografy i na prośbę dzieciaków robili sobie z nimi zdjęcia.

W meczowy poranek zawodnicy wyszli na tzw. rozruch przedmeczowy i lekki trening przed spotkaniem. O godzinie 10:00 na stadionie pojawiła się reprezentacja Irlandii Północnej, która również udała się na rozgrzewkę. O meczu było już wiadomo dużo wcześniej, więc dużo ludzi z Jarosławia i okolic mogło dowiedzieć się o tym wydarzeniu. Już o 10:30 zaczęli przychodzić pierwsi widzowie środowego spektaklu piłkarskiego. Prezes wraz z gospodarzem klubu spodziewali się wielu kibiców na meczu i nie mylili się, ponieważ na jarosławskim stadionie pojawiła się rekordowa publiczność-ponad 4000 kibiców.

Punktualnie w południe piłkarzy obu drużyn na murawę wprowadził sędzia Paweł Kantor. W pierwszej kolejności wszystkich kibiców, piłkarzy oraz sztaby szkoleniowe powitał poseł Mieczysław Golba po czym zostały odśpiewane hymny obu państw.

Mecz rozpoczęła reprezentacja Polski, a już w drugiej akcji mieli szansę na objęcie prowadzenia, niestety nasz skrzydłowy trafił tylko w boczną siatkę. Przez większą część pierwszej połowy Polska zdecydowanie przeważała i kontrolowała przebieg meczu, aczkolwiek Irlandczycy mieli swoje okazje do strzałów. W 25. minucie po złym podaniu jednego z obrońców irlandzkich piłkę przejął Kevin Rubaszewski i podał ją do Błażeja Czubana, a ten podanie zamienił na bramkę. Do końca pierwszej połowy mecz był już wyrównany i żadna z drużyn nie przeważała. Do szatni utrzymał się wynik 1-0.

Do drugiej części spotkania Polacy przystąpili w nieco innym składzie, ponieważ trener wprowadził na murawę Olafa Kobackiego w miejsce Kevina Rubaszewskiego oraz Jakuba Karbownika w miejsce Sebastiana Macha. Trener naszych rywali po przerwie przeprowadził tylko jedną zmianę, a mianowicie plac gry opuścił Lee Upton, a w jego miejsce na murawie zameldował się Ben Wylie.

Drugą połowę meczu rozpoczęła reprezentacja Irlandii Północnej, działo się w niej znacznie mniej niż w pierwszej, gra znowu była prowadzona pod dyktando Polaków. Obydwa zespoły miały swoje szanse, niestety żadna z tych akcji nie znalazła drogi do bramki.Irlandczycy próbowali zaskoczyć nas z szybkich kontr, na szczęście bramki szczelnie bronił Marcel Lotka. Trenerzy próbując wpłynąć na losy spotkania wprowadzali na boisko piłkarzy ze sporym zapasem sił. W reprezentacji Irlandii byli to: 53’ ↑Lee O’Brien-↓CallumFerris, 68’ ↑George Curran-↓Andrew Whiteside, 72’ ↑Dean Corrigan-↓JakeCorbett, zaś w reprezentacji Polski: 53’ ↑Bartosz Bida – ↓Błażej Czuban, 63’ ↑Jakub Białczyk – ↓Mikołaj Nawrocki.

Jak się okazało później żadna ze zmian nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 1-0. Po meczu kibice podziękowali piłkarzom śpiewając głośno „Dziękujemy”.

Polska – Irlandia Północna 1-0 (1-0)

Polska:Marcel Lotka – Mateusz Bieniek, Wiktor Pleśnierowicz (C), Michał Bogacz, Mateusz Maćkowiak – Kevin Rubaszewski, Szymon Czyż, Michał Karbownik, Mikołaj Nawrocki, Sebastian Mach – Błażej Czuban

Irlandia Północna: ScotPengelly – JakeCorbett, Lee Upton, Barney McKeown, Jack Conlon – CallumFerris, Jack Scott,EthanWarnock, Andrew Whiteside, ConorFarrely (C) – Alberto Balde