Trudny mecz z Sokołem

Po tygodniowej przerwie jarosławianie znowu powrócili. Tym razem JKS zmierzył się na wyjeździe z Sokołem Sieniawa. W miejscowości oddalonej o około 20 kilometrów od Jarosławia goście zwyciężyli po ciężkim spotkaniu 1:0.

Do meczu JKS przystąpił w osłabionym składzie. W kadrze czarno-niebieskich zabrakło Sebastiana Dziedzica, który narzeka na kontuzję pachwiny. Od pierwszej minuty bardzie ofensywnie prezentował się styl gry zespołu z Sieniawy. W pierwszym kwadransie okazje mieli kolejno Tomasz Wilusz i Paweł Hass. Gospodarzom nie udało się jednak pokonać czujnego Piotra Ciska. JKS skupiony był na wyprowadzaniu kontr. Najlepsza okazja nadarzyła się w 19 minucie. Zaprzepaścił ją Jarosław Jamrozik, uprzedzony przez Pawła Lipca. Chwilę później obrońca Sokoła zablokował strzał Marka Soczka. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania Jamrozik po raz kolejny przegrał pojedynek w polu karnym z Lipcem. Pierwsza odsłona gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę sieniawianie rozpoczęli od strzału zza pola karnego. W 60 minucie jarosławianie wykonali rzut wolny, po którym padła jedyna bramka w spotkaniu. Rafał Kycko wrzucił wtedy futbolówkę w pole karne, gdzie znajdował się Mariusz Kukiełka, ten odegrał do Walerija Sokolenki, który zapewnił JKS-owi prowadzenie. W kolejnych minutach do ataku przeszedł Sokół Sieniawa, jednak czarno-niebieskim udało się bez większych problemów utrzymać wynik. W doliczonym czasie przed doskonałą sytuacją na podwyższenie wyniku stanął, po podaniu Pawła Oziębły, Sebastian Pawlak, który skierował jednak futbolówkę ponad bramką.

Sokół Sieniawa – JKS Jarosław  0:1 (0:0)
0:1 Sokolenko 60′

Sokół: Lipiec – Tetlak, Skała, Walat, Siwij – Rak, Sowiński (69′ Pigan), Wilusz (75′ Jędryas), Trawka (66′ Bursztyka), Szewc – Hass
JKS: Cisek – Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga – Soczek (56′ Daszyk), Kukiełka, Kycko, Rop (75′ Fedor), Raba (86′ Pawlak) – Jamrozik (63′ Oziębło)