Fatalne 2 minuty JKS-u

W sobotnim meczu przy Bandurskiego jarosławianie przegrali z Chełmianką Chełm w 2 minuty. Były 41 i 42 minuta, w których JKS stracił obie bramki.

Podopieczni Artura Bożyka od początku postawili na obronę, co potwierdza gra na 5 defensorów. Jarosławianie, mimo, że przez większość pierwszej połowy posiadali przewagę nad przyjezdnymi nie byli w stanie sforsować ich obrony.  Czarno-niebiescy już w 6 minucie mogli zmienić losy meczu. Najpierw uderzenie Walerija Sokolenki z wolnego, a następnie dobitkę Sebastiana Dziedzia,  wybronił bramkarz Chełmianki – Łukasz Kijańczuk. Doskonałą sytuację w 31 minucie miał Bartłomiej Raba, który wyszedł sam na sam z bramkarzem po podaniu Pawła Oziębło. Popularny „Loczek” spudłował w tej sytuacji, marnując najlepszą okazję w meczu. W kolejnych minutach gościom coraz częściej udawało się stwarzać zagrożenie w polu karnym JKS-u. Nieszczęście czarno-niebieskich rozpoczęło się w 41 minucie, kiedy to Piotr Bednarek łatwo ograł Tomasza Cienkiego i wbiegł pole karne, następnie  odegrał futbolówkę przed pole karne gdzie czekał Przemysław Kwiatkowski, który skierował piłkę do bramki Piotra Ciska. Sędzia Pożarowszczyk wskazał na środek boiska skąd grę rozpoczęli jarosławianie. Przedarli się oni na połowę gości, jednak stracili piłkę, a błędy w obronie sprawiły, że Oleksij Prytulak podwyższył prowadzenie.

Po przerwie obchodzący w piątek urodziny trener Szymczak zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisko za Rafała Kyckę i Tomasza Cienkiego weszli Jarek Jamrozik i Marcin Sobol. Zmiennicy nie zmienili jednak wiele w grze zespołu. Chełmianka postawiła na jeszcze twardszą obronę, a piłkarze JKS-u nie byli w stanie wiele zdziałać. Na kwadrans przed końcem spotkania okazje po strzałach głową miał najpierw Dziedzic, a potem Kukiełka, ale nie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Jarosławianie do końca starali się wywalczyć remis, ale ich ataki były źle zorganizowane i w większości indywidualne. Końcowy wynik spotkania to 0:2. Następny mecz jarosławianie rozegrają 16 września w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski ze Startem Pruchnik na wyjeździe o godzinie 16.

JKS Jarosław – Chełmianka Chełm  0:2 (0:2)
0:1 Kwiatkowski 41′
0:2 Prytulak 42′

JKS: Cisek – Gliniak, Daszyk, Sokolenko, Cienki (46′ Jamrozik) – Oziębło, Kukiełka, Kycko (46′ Sobol), Rop(77′Fedor),Raba(65′Soczek)-Dziedzic
Chełmianka: Kijańczuk – Bednarek, Grzywna, Patryk Mazurek (46′ Kowalski), Kwiatkowski – Fornal, Prytulak, Kobiałka, Tomalski, Wójcik – Koprucha (65′ Sołtysiuk)