Boguchwalska klęska

24 maja to data, o której jarosławianie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Doznali bowiem porażki aż 6:1, a ich katem był zespół Izolatora Boguchwała. Na szczęście rywale z dołu tabeli również przegrali swoje mecze i JKS-owi nie grozi spadek.

Co tu dużo mówić. Po meczu ze Stalą Rzeszów wydawało się, że najgorszy moment mamy już za sobą. Jednak Izolator skrzętnie wykorzystał wszelkie luki jarosławian i strzelił aż 6 bramek! Piłkarze JKS odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Artura Bańki z karnego w ostatniej minucie meczu.

Początek meczu nie zapowiadał nadchodzącej klęski. W pierwszych 13 minutach rysowała się nieznaczna przewaga gości. Jednak w 14 minucie Izolator wyprowadził skuteczną kontrę i rozpoczął strzeleckie szaleństwo. Prowadzenie gospodarzom dał Krzysztof Szymański, a asystę zaliczył Jacek Tyburczy. Drugi z nich 5 minut później sam wpisał się na listę strzelców, po celnym uderzeniu głową na bramkę strzeżoną przez Piotra Ciska. Przed przerwą Izolator zdążył jeszcze podwyższyć wynik, kiedy to w 45 minucie gola zdobył Szymański, dobijając strzał Jaromira Skiby z wolnego. Warto dodać, że  chwilę wcześniej za akcję ratunkową czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Gliniak.

Druga połowa nie przyniosła zdecydowanej odmiany w grze czarno-niebieskich, mimo wsparcia licznej grupy kibiców, przybyłych z Jarosławia. W 53 minucie po trzeciej dobitce piłkę do siatki skierował Bartosz Karwat, podwyższając wynik na 4:0. W 69 minucie Izolator ośmieszył obronę JKS-u, co wykorzystał Arkadiusz Burak i zdobył bramkę z bliskiej odległości. 2 minuty później ten sam piłkarz zdobył ostatniego już gola dla gospodarzy.

W 80 minucie piękną akcją popisał się Paweł Oziębło. W polu karnym kiwnął 4 rywali, niestety nie udało mu się skierować futbolówki do siatki. Gola honorowego po faulu na Jarosławie Jamroziku w doliczonym czasie gry z karnego zdobył Artur Bańka. Następny mecz JKS rozegra w sobotę o 17 u siebie z Motorem Lublin.

IZOLATOR BOGUCHWAŁA – JKS JAROSŁAW 6-1 (3-0)

1-0 Szymański (14)

2-0 Tyburczy (19)

3-0 Szymański (45)

4-0 Karwat (53)

5-0 Arkadiusz Burak (69)

6-0 Arkadiusz Burak (71)

6-1 Bańka (90-karny)

Izolator: Pawlus – Dziedzic, Dąbek, Brogowski, Kardyś – Sitek, Skiba (71′ Cupryś), Burak, Tyburczy (67′ Ł.Wójcik)-Karwat(67′Bereś),Szymański(77′Rzeźnik)
JKS: Cisek – Gliniak, Sobczak (46′ Wróbel), Saramak, Cienki – Soczek, Fedor (77′ Jasiewicz), Bańka, Oziębło, Raba (88′ Pawlak) – Jurczak (58′ Jamrozik)