Archiwum

Triumf Kopernika!

Finały powiatowe w koszykówce chłopców w Zespole Szkół  Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. To „wielkie” wydarzenie, które wygląda tam następująco: gracze wchodzą na hale¸ a pani woźna zamyka kratę. Nikt więcej nie ma wstępu (nam udało się tam przedrzeć dzięki pomocy  Profesora Jacka Kiczka). Trybuny świecą pustkami, nie ma żadnych kibiców, ani widzów. Jedynie jakiś ksiądz, który wystawił już wszystkie oceny, przełamał się i zabrał swoich podopiecznych. Uczniowie i tak nie mieli komu kibicować, bo w finale spotkali się reprezentanci z I LO im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich. Wszyscy prawdziwi kibice, którzy chcieli obejrzeć mecze zostali odprawieni. Jedyne zdjęcia z zawodów znajdują się w naszej galerii!

Zawody rozpoczęły się około godziny 15, 13.stycznia. Pierwszy mecz to pojedynek „Kopernika” z „Mechanikiem”. Już od samego początku to „Kopernik” rozdawał karty i tak pierwszą kwartę zakończył z czteropunktową przewagą (10:6). Kolejna kwarta również należała do podopiecznych prof. Kiczka (9:6). Widać, że  trener „Mechanika”, Grzegorz Moskal , pogonił swoich zawodników, bo w 3 kwarcie piłka częściej lądowała w koszu reprezentantów  „Kopernika”, a gracze z „Mechanika” byli bardziej pobudzeni i agresywniejsi (4:10). Podopieczni prof. Moskala zdali sobie sprawę, że nie mają szans na wygraną i postanowili oszczędzać siły na kolejny mecz. Końcowy wynik 33:28.Chwila przerwy i „Kopernik”  znów musiał ruszyć do akcji. Z nowymi siłami, a także w zmienionym składzie stawił czoła „Książętom Czartoryskim”. Zdecydowanie od początku „Kopernik” pokazał, że niema sobie równych (8:3). Po przerwie piłka już tylko wpadała do kosza uczniów z „Dwunastki”(9:0). Zmęczenie dało się we znaki, dlatego  w kolejnej kwarcie rzucali już tylko z dystansu, ale to wystarczyło żeby zakończyć tą kwartę z 2 punktową przewagą (6:4).

Po ostatnim wejściu na parkiet to zawodnicy z „Dwunastki” pierwsi zdobyli dwie „dwójki”, ale „Kopernik” szybko nadrobił stratę i kwarta zakończyła się wynikiem (6:4). W całym meczu kilkoma ładnymi „trójkami” popisał się Michał Zawronek, który w trzeciej kwarcie zdobył wszystkie punkty.Po tych dwóch meczach wiadomo już było, kto przejdzie do kolejnego etapu. Pozostał jeszcze mecz o II miejsce. Zawodnicy z „Mechanika” zdobyli pierwsze cztery punkty,  reprezentanci z „Dwunastki” nadrobili straty i po chwili na tablicy wyświetlił się wynik 4:4. Kolejna kwarta należała zdecydowanie do „Dwunastki”, bo jedyne punkty dla „Mechanika” wpadły po faulu na Kamilu Kowalu (2:4). Kolejne minuty gry pokazały grę drużyn na podonym poziomie (6:6). Ostatecznie po ciężkiej walce zwyciężyli uczniowie z „Dwunastki”. Wynik meczu: 19:22.

Reprezentanci szkół:

I LO:

Opiekun: Prof. Jacek Kiczek

Zawodnicy: Gazarkiewicz Mateusz, Puńko Tomasz, Podolec Marcin, Moneta Maciej, Moralewicz Michał, Wojtuń Adrian, Zawronek Michał, Jaskólski Maciej, Polnik Kamil.

III LO:

Opiekun: Grzegorz Moskal

Zawodnicy: Balicki Bartłomiej, Sierszeń Maciej, Bukała Mateusz, Ilić Grzegorz, Walter Piotr, Kwaśny Kamil, Węgier Maciej, Zgryzniak Martyn.

ZSTiO:

Opiekun: Krzysztof Czerkas

Zawodnicy: Cukierda Maciej, Piskorz Kamil, Dubaj Krystian, Zając Krzysztof, Tworek Marcin, Działa Mateusz, Celiński Paweł, Kowal Kamil, Bielka Kamil, Matwij Jakub, Ogryzek Patryk, Janawa Tomasz