Archiwum

W pierwszej kolejce PlusLigi rzeszowianie górą!

Po inauguracyjnym meczu nowego sezonu, który odbył się w Warszawie, trzy punkty przypadły Asseco Resovii Rzeszów. Wicemistrzowie Polski pokonali gospodarzy 3:0.

Spotkanie pewnym uderzeniem rozpoczął Perrin. Od początku lepiej radziła sobie Resovia, która wykazywała się zdecydowanie większą skutecznością w ataku. W polu serwisowym jako pierwszy zapunktował Rossard, a złą passę AZS-u efektywnym rozegraniem przez środek przerwał Zagumny. Rzeszowianie stopniowo zwiększali swoją przewagę, uniemożliwiając Politechnice odrobienie strat. Chwilowy przestój wicemistrza Polski nie wpłynął na zmianę układu sił w tym secie.

Na początku drugiego seta Ivović szybko zreflektował się po podwójnym odbiciu, bezpośrednio odpowiadając mocnym atakiem. Gospodarzom trudno było okiełznać dominującą Resovię, która dość często korzystała z piłek przechodzących z drugiej strony boiska, dokładając oczka na swoje konto. Oba zespoły nie popisały się serią zepsutych zagrywek. Warszawiacy odbili się w końcówce partii, doprowadzając nawet do wyniku 24:22, jednak druga partia padła ostatecznie łupem gości.

O dziwo, trzecia odsłona rozpoczęła się zbytnią dekoncentracją Rzeszowian, co spowodowało prowadzenie AZS-u 4:1. Resovia, wyraźnie ospała, straciła na skuteczności w przyjęciu i wykańczaniu akcji. Politechnika ciągle umykała przeciwnikom przewagą dwóch/trzech oczek. Wicemistrzowie Polski starali się przejąć stery regularnie niwelując straty, jednak o wiele słabsza gra w tej partii nie pomagała w wyjściu na prostą. Niezwykle nerwowa i wyrównana końcówka seta zakończyła się pomyślnie dla Resovii.

MVP: Thibault Rossard

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

AZS: Smoliński, Zagumny, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Świrydowicz
RESOVIA: Nowakowski, Perrin, Ivović, Rossard, Drzyzga, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Lemański, Dryja, Winters