Ważne punkty JKS

Jarosławianie po wyjazdowej porażce w Rzeszowie powrócili na Bandurskiego by zmierzyć się z lokalnym rywalem – Sokołem Sieniawą. Czarno-niebiescy mimo przewagi gości zwyciężyli 3:1.

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu bohaterem JKS okazał się Piotr Cisek. Sokół bowiem postawił gospodarzom trudne warunki i starał konstruować się składne akcje. W 27 minucie Cisek fenomenalnie wybronił strzał głową Jarosława Milcza, z bardzo bliskiej odległości od bramki. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do jarosławian, co zaowocowało rzutem karnym po faulu na Sebastianie Dziedzicu. Strzału z 11 metra podjął się Kacper Rop, który oszukał bramkarza gości i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik meczu już się nie zmienił.

Zaraz po zmianie stron Sokołowi udało się doprowadzić do wyrównania. Gola zdobył Paweł Hass, dobijając strzał Milcza. Po wyrównaniu Sokół ponownie ruszył do śmielszych ataków. Dwa dobre strzały oddali m.in. Patryk Szewc  oraz wspominany już wcześniej dwukrotnie Milcz. Uderzenie pierwszego przeleciało nad bramką, natomiast po strzale drugiego JKS uratowała poprzeczka. Losy spotkania odmieniły się jednak już chwilę później. W 76 minucie Bartłomiej Raba podjął się indywidualnego rajdu, który zakończył się faulem Patryka Szewca w polu karnym. Pod nieobecność Ropa, który w przerwie został zdjęty z boiska przez trenera Sawę, do strzału podszedł sam poszkodowany i umieścił piłkę w siatce.  Niedługo trzeba było czekać na podwyższenie wyniku. W 80 minucie ponownie sfaulowany został Raba, tym razem przed polem karnym. Z wolnego uderzył natomiast stoper gospodarzy Walerij Sokolenko, który wykorzystał złe ustawienie muru Sokoła i mocnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza drużyny z Sieniawy. Goście, dotknięci dwoma  szybkimi ciosami nie zdołali już stworzyć sobie żadnych okazji bramkowych i mecz zakończył się zwycięstwem czarno-niebieskich 3:1.

Kolejne spotkanie JKS rozegra w sobotę 7.05 o godz.17 z Hetmanem w Zamościu.

JKS Jarosław – Sokół Sieniawa  3:1 (1:0)
1:0 Rop 43′ (karny)