Kycko daje zwycięstwo JKS

Wizyta czarno-niebieskich w lubelskim Chełmie zakończyła się trzecim sukcesem gości z rzędu. Zwycięską bramkę na 3:2 w 86 minucie zdobył Rafał Kycko.

Już w 18 minucie stuprocentową okazję miał Bartłomiej Raba. Skrzydłowy gości otrzymał bardzo dobre prostopadłe podanie od Kycki, po czym sprytnie przelobował bramkarza, jednakże Chełmiankę uratował Przemysław Kwiatkowski, wybijając piłkę z linii bramkowej. Arbiter meczu mimo kontrowersji odnośnie strzału uznał, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej pełnym obwodem, ani nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, mimo faulu bramkarza gospodarzy na Rabie. Jak to mówią w piłkarskim świecie: „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i niestety po kontrze poprowadzonej przez Huberta Tomalskiego, piłkę do bramki strzeżonej przez Ciska, wpakował Marcin Figiel. Jarosławianie mimo niespodziewanie straconej bramki nie oddali inicjatywy gospodarzom i w 36 minucie przyniosło to efekt bramkowy. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał bowiem Marcin Sobol, doprowadzając do wyrównania. Niestety jarosławianom nie udało się utrzymać korzystnego remisu do przerwy. W 41 minucie Łukasz Krzysztoń sfaulował w polu karnym reprezentującego barwy Chełmianki Ukraińca – Oleksija Prytulaka. Mimo, że zwyczaj mówi się, żeby poszkodowany nie podchodził do stałego fragmentu gry, Prytulak zdecydował się na wykonanie 11 i pewnie pokonał Ciska.

Gra w 2 połowie została jednak całkowicie zdominowana przez JKS i można się pokusić nawet o wniosek, że było to najlepsze 45 minut za czasów trenera Sawy. JKS mimo znacznej dominacji aż do 70 minuty nie zdołał zdobyć gola. Wyrównanie przyniósł dopiero potężny strzał Sebastiana Dziedzica. JKS po bramce wyrównującej był bardzo zmotywowany by zdobyć kolejną. Mimo ataków czarno-niebieskich swoje okazje stworzyła również Chełmianka, głównie za sprawą Łukasza Sękowskiego, dwukrotnie strzelającego na bramkę Ciska. W 86 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Ropa futbolówkę odbitą od muru przejął Rafał Kycko i mocnym strzałem z ostrego kąta zapewnił JKS-owi zwycięstwo 3:2. Kolejne spotkanie naszej drużyny odbędzie się w Rzeszowie w sobotę 30 kwietnia o godzinie 16, a przeciwnikiem będzie wicelider tabeli, miejscowa Stal.

Chełmianka Chełm – JKS Jarosław  2:3 (2:1)
1:0 Figiel 19′