Archiwum

AZS przegrywa w Zamościu

Koszykarze jarosławskiego AZS w ostatnim meczu rundy zasadniczej odnieśli niespodziewaną porażkę z Basketem Zamość, który uprzednio ograli u siebie 37 punktami różnicy.

Podopieczni trenera Lei w ostatnim czasie zanotowali spadek formy. Jarosławianie nie zdołali dorównać SSK Rzeszów, a teraz doznali porażki z teoretycznie słabszym zespołem z Zamościa. Koszykarze gospodarzy kilkupunktową przewagę osiągnęli już w pierwszych minutach spotkania. AZS starał się odrobić stratę, jednak zawodnicy wicemistrza byli bardzo nieskuteczni. Ostatecznie to przewaga Basketu stale rosła i pod koniec pierwszej połowy spotkania wynosiła już 20 punktów. Gospodarze kontrolowali przebieg reszty spotkania, aż do momentu gdy na około minutę do końca przegrywającym 10 punktami koszykarzom AZS udało się zdobył dwie trójki z rzędu zmniejszając stratę do 4 punktów. Niestety jarosławianie zmuszeni byli faulować przeciwnika licząc na niecelne rzuty z osobistych i udaną odpowiedź. Ostatecznie mecz zakończył się porażką AZS 73:68. Mamy jednak dobrą nowinę dla wszystkich fanów jarosławskiego klubu. W dniach 15-17 kwietnia odbędą się baraże o awans do II ligi w których udział wezmą podopieczni trenera Lei. Miejsce spotkań jest jeszcze nieznane.

UKS Basket Zamość : AZS Jarosław 73:68 (25:12, 19:16, 16:13, 13:27)

AZS: Misiąg 2, Inglot 8, Stopyra 2, Zyga 0, Wrona 15, Bielecki 16, Trojnar 0, Nycz 17, Rojek 4, Tworek 0, Bartman 4

UKS:Skład nieznany