Archiwum

Stal pokonała JKS

Czarno-niebiescy doznali kolejnej, już trzeciej porażki w przedsezonowym sparingu. Tym razem podopieczni trenera Sawy ulegli Stali Rzeszów 3:0.

Pierwsza połowa meczu okazała się bardzo wyrównana. Zarówno piłkarze JKS, jak i Stali wypracowali kilka okazji. Jarosławianie po raz pierwszy wystąpili w miarę ustabilizowanym składzie z jedynie trzema testowanymi zawodnikami. Z zawodników ważnych dla klubu nie wystąpił, nadal leczący kontuzję, Kacper Rop. W pierwszych 45 minutach ostatecznie nielicznie zgromadzonym dziś kibicom nie udało się zobaczyć ani jednej bramki. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron gdy do bramki jarosławian za Piotra Ciska wszedł Grzegorz Guziewicz. Golkiperowi czarno-niebieskich nie udało się zatrzymać aż trzech strzałów oddanych przez gospodarzy kolejno w 50, 87 i 90 minucie. Strzelcami zostali natomiast Łukasz Szczoczarz (karny), Maciej Maślany oraz Patryk Zieliński. Mimo faktu, że JKS mierzy się z dość trudnymi rywalami, trzeba stwierdzić, że postawa zawodników z Bandurskiego nie jest satysfakcjonująca. Szczególnie ciężko przychodzi im strzelanie bramek, widać również brak doświadczenia w środku pola jakie do gry wnosił Mariusz Kukiełka. Kolejny sparing jarosławianie rozegrają już za tydzień w sobotę 20 lutego z Siarką Tarnobrzeg.

Stal Rzeszów – JKS Jarosław  3:0 (0:0)
1:0 Szczoczarz 52′ (karny)
2:0 Maślany 87′
3:0 Zieliński 90′

JKS: Cisek (46′ Guziewicz) – Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga (46′ Wróbel) – testowany I (46′ Raba), Krzysztoń (46′ testowany II), Daszyk, Kycko, testowany III – Jamrozik (46′ Dziedzic)

Stal: Kaszuba – Baran, zawodnik testowany, Hus, Gil – Szeliga, Kanach, Michał Szymański, Brocki, Prędota, po przerwie: Korziewicz, Drelich, Szczoczarz, Toczek, Zieliński, Jędryas, Ochalik, Kloc, Maślany, Lisańczuk, Górecki, Kordas, Szybko