Zwycięstwo na drugim krańcu Polski

Tenisiści stołowi Kolpingu pomimo długiej podróży do Zielonej Góry zwyciężyli z miejscowymi 3:1. Dobrą formą wykazali się Wang Zeng Yi i Bartosz Such, którzy wygrali swoje pojedynki.

Zawodnicy PKS-u Kolping Frac Jarosław, którzy zwycięstwem nad AZS-em Politechniką Rzeszów zapewnili sobie awans na 3 miejsce w tabeli Wschodządzy Białystok Superligi i do województwa lubuskiego przybyli jako faworyci. W pierwszym pojedynku Parafialny Klub Sportowy reprezentował Bartosz Such, który jako jedyny przegrał w meczu z rzeszowianami. Jego rywalem był natomiast Lucjan Błaszczyk, 41-letni zawodnik Palmiarni. Such zaskakująco łatwo rozprawił się z przeciwnikiem, a drobne problemy miał jedynie w drugim secie, w którym wygrał na przewagi 14:12.

Warto podkreślić, że słaba postawa zielonogórzan w ostatnich spotkaniach spowodowana jest głównie brakiem Japończyka Taku Takakiwy i Szweda Jorgena Perssona, przez co kadra Palmiarni jest o wiele uboższa. W drugim poniedziałkowym pojedynku zmierzyli się Kamil Nalepa i Wang Zeng Yi. Triumfował reprezentant Polski, ogrywając ledwie 16-letniego zawodnika 3:1. Można śmiało stwierdzić, że dla młodego zawodnika Palmiarni zwycięstwo nad Wangiem w jednym secie do 4 to największy życiowy sukces. W końcu jest to zawodnik aż o 25 lat młodszy od kolegi z zespołu Lucjana Błaszczyka.  Trzecie starcie okazało się najzacieklejszym bojem dnia. Naprzeciwko siebie stanęli Miroslav Horejsi oraz Robert Floras. Pierwsze dwa sety wygrał Horejsi, oba w stosunku 11:9. Rozdrażniony Floras nie poddał się jednak i wygrał kolejne dwa, doprowadzając tym samym do remisu 2:2 w setach. Warto podkreślić, że Floras również zwyciężył oba 11:9. W decydującym pojedynku jarosławianin niestety nieco się pogubił i został rozbity przez Horejsiego 11:2.

Mimo porażki Florasa w lepszej sytuacji przed 4 pojedynkiem znajdowali się podopieczni trenera Dziukiwicza i to nie ze względu na korzystny wynik, lecz dlatego, że do boju przystępował właśnie Wang Zeng Yi, który znajduje się obecnie w wysokiej formie. Tak jak zakładali goście, Wang wywiązał się z zadania i zwyciężył Lucjana Błaszczyka 3:1. Kolejny mecz Kolping rozegra 2 lutego o godzinie 18 z Zooleszczem w Bydgoszczy.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra : PKS Kolping Frac Jarosław 1:3

Lucjan Błaszczyk : Bartosz Such 0:3 (6:11, 12:14, 9:11)

Kamil Nalepa : Wang Zeng Yi 1:3 (11:4, 8:11, 8:11, 6:11)

Miroslav Horejsi : Robert Floras 3:2 (11:9, 11:9, 9:11, 9:11, 11:2)

Lucjan Błaszczyk : Wang Zeng Yi 1:3 (11:4, 11:8, 11:8, 11:6)