Zwycięski powrót

Tenisiści Kolpingu Frac Jarosław po przerwie w rozgrywkach spowodowanej świętami Bożego Narodzenia łatwo zwyciężyli Rzeszowską Politechnikę 3:1. W dobrej formie powrócił zwłaszcza lider zespołu Wang Zeng Yi.

Spotkaniu inaugurującemu drugą rundę Wschodzący Białystok Superligi towarzyszyły stosunkowo duże emocje, które zawsze są częścią spotkań derbowych. Warto przypomnieć również, że po I rundzie  zespół Kamila Dziukiewicza zajmował 4 miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi, natomiast przyjezdni plasowali się na 10 pozycji.

W pierwszym pojedynku dnia Wang Zeng Yi zmierzył się z Tomislavem Kolarkiem. Polak chińskiego pochodzenia łatwo rozprawił się Chorwatem wygrywając w setach kolejno do 9, 5 i 2. Szanse gości na korzystny wynik spotkania przedłużyło zwycięstwo Mateusza Gołębiowskiego nad Bartoszem Suchem. Gołębiowski toczył z jarosławianinem bardzo zacięty pojedynek, lecz ostatecznie wygrał 3:2. W trzecim pojedynku naprzeciwko siebie stanęli Robert Floras i lider gości z rundy jesiennej Tomasz Lewandowski. Młody zawodnik Kolpingu ograł jednak bardziej doświadczonego kolegę 3:0, nie dając mu pola do popisu. Przy wyniku 2:1 dla Kolpingu rzeszowian ratować musiał Mateusz Gołębiowski, który ograł uprzednio Sucha. Tym razem zmierzył się jednak ze znacznie lepszym zawodnikiem, jakim jest popularny „Wandżi”. Wang rozprawił się jednak Gołębiowskim równie łatwo, jak wcześniej Floras z Lewandowskim. Tym samym mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla jarosławian – 3:1.

Kolejne spotkanie Wschodzący Białystok Superligi z udziałem graczy Kolpingu odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18 w Zielonej Górze, gdzie podopieczni Kamila Dziukiewicza zmierzą się z miejscową Palmiarnią.

PKS Kolping Frac Jarosław : AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Wang Zeng Yi : Tomislav Kolarek 3:0 (11:9, 11:5, 11:2)

Bartosz Such : Mateusz Gołębiowski 2:3 (11:5, 8:11, 11:8, 6:11, 7:11)

Robert Floras : Tomasz Lewandowski 3:0 (11:5, 11:6, 11:9)

Wang Zeng Yi : Mateusz Gołębiowski 3:0 (11:7, 11:6, 11:4)