Wicemistrz poległ w jarosławskiej ziemi

Wyczekiwany mecz pomiędzy Kolpingiem Frac Jarosław, a Dartomem Bogorią zakończył się efektownym zwycięstwem gospodarzy. Jarosławianie ograli bowiem przyjezdnych 3:0.

Do spotkania szczególnie emocjonalnie podszedł Robert Floras. Były zawodnik Grodziszczan spędził  w tamtejszym klubie całą profesjonalną karierę i z nim święcił sukcesy we Wschodzący Białystok Superlidze. Mecz ponadto zyskał na wadze, ponieważ oba kluby zaciekle walczyć będą o miejsce w fazie play-off. Obie drużyny we wtorkowe popołudnie postawiły na skład krajowy, co nie może dziwić w przypadku Kolpingu, który oprócz naturalizowanego Wandżiego nie posiada zawodników spoza kraju, jednak w przypadku Bogorii było to zagranie ryzykowne. W składzie gości wystąpili: Paweł Fertikowski, Daniel Górak oraz Jakub Kosowski.

W pierwszym pojedynku spotkania naprzeciwko siebie stanęli  Robert Floras oraz Jakub Kosowski. Potyczka ta okazała się niezwykle wyrównana i  żaden z zawodników nie chciał odpuścić choć punktu.

Pierwszego seta 11:9 wygrał podopieczny trenera Dziukiewicza, po czym w drugiej odsłonie Kosowski odpowiedział takim samym wynikiem dla strony przeciwnej. W trzecim secie zawodnik Dartomu zdominował 23-letniego Florasa wygrywając 11:6. Podrażniony jarosławianin w czwartym secie rozgromił Kosowskiego do 3. W finałowej odsłonie Floras wygrał na przewagi 13:11. Drugi mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ mierzyli się w nim zawodnicy na teoretycznie bardzo podobnym poziomie. Atut własnego boiska, doping kibiców, oraz przede wszystkim forma dnia sprawiły, że Bartosz Such nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Danielem Górakiem. Do pełni szczęścia pozostało jarosławianom jeszcze tylko zwycięstwo Wanga Zeng Yi. Lider Kolpingu nie zawiódł i równie łatwo jak Such rozprawił się z Pawłem Fertikowskim.

Bardzo dobra postawa jarosławian we wtorkowym meczu na pewno wywrze większą presję na przeciwników, którzy przybędą nad San. W końcu jak do tej pory Kolping prezentuje u siebie bardzo dobrą formę. Kolejne spotkanie Wschodzący Białystok Superligi z udziałem Parafialnego Klubu Sportowego będzie miało miejsce w Grudziądzu, we wtorek 8 grudnia o godzinie 18.

PKS Kolping Frac Jarosław : Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0

Robert Floras : Jakub Kosowski 3:2 (11:9, 9:11, 6:11, 11:3, 13:11)

Bartosz Such : Daniel Górak 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)

Wang Zeng Yi : Paweł Fertikowski 3:0 (11:7, 11:8, 11:8)