Pożegnalny remis

Jarosławski Klub Sportowy w sobotnim pojedynku z Polonią Przemyśl zremisował 1:1. Czarno-niebiescy mimo objęcia prowadzenia, nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Ostatni jesienny [wiosenny ?]mecz ligowy za nami.

Początkowe minuty spotkania to pasmo nieudanych strzałów zespołu Polonii. Próbowali oni szczęścia kilkakrotnie, jednak strzały najczęściej nie trafiały nawet w bramkę. Chwilę grozy kibice z Jarosławia przeżyli w 25 minucie, gdy po strzale w twarz Piotr Cisek padł na murawę i przez dłuższy czas wyglądał na niezdolnego do kontynuowania spotkania. Widmo wejścia na boisko Grzegorza Guziewicza skłoniło pochodzącego z Przemyśla golkipera JKS do dalszej gry. W 39 minucie wspaniały strzał oddał Kacper Rop, niestety Piotr Krzanowski popisał się interwencją meczu i wybił futbolówkę na rzut rożny. Najlepszą okazję w pierwszej połowie niecelnym strzałem obok słupka skwitował Jarosław Jamrozik, który wcześniej ograł obrońcę gości.

Druga połowa rozpoczęła się od doskonałej sytuacji bramkowej, zmarnowanej przez Sebastiana Dziedzica, który z bliskiej odległość główkował ponad bramką. W 57 minucie trener Szymczak wpuścił na boisko Bartosza Daszyka, a ten, podobnie jak w Wólce, niedługo po wejściu zdobył gola dającego prowadzenie jarosławianom. Następnie spotkanie nieco się ożywiło. Kolejną dobrej okazji nie wykorzystał Dziedzic, który z okolic pola karnego strzelił tuż obok słupka. W odpowiedzi bliski wyrównania był Arkadiusz Gosa, lecz w bramce czujny był Piotr Cisek. Polonia nie ustępowała i na 15 minut przed końcem spotkania gola wyrównującego zdobył były piłkarz JKS – Mateusz Świst. Do końca spotkania obie drużyny starały się zdobyć gola, wynik jednak nie uległ zmianie. Tuż przed końcem spotkania Świst zdołał zdobyć drugiego gola, sędzia słusznie odgwizdał jednak spalonego.

Ostatni mecz jesieni JKS rozegra w Wiązownicy, 22.11 o godzinie 12:00 w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

JKS Jarosław – Polonia Przemyśl  1:1 (0:0)
1:0 Daszyk 58′
1:1 Świst 76′

JKS: Cisek – Gliniak, Sobol, Sokolenko, Kuliga – Oziębło, Kukiełka, Kycko (70′ Soczek), Rop, Jamrozik (57′ Daszyk) – Dziedzic
Polonia: Krzanowski – Kocój, Kuźniar, Suchocki, B. Jaroch – Kalawski, Gosa, K. Kazek, Wanat, Tur –Świst