Archiwum

Co nowego w JKS?

Odejście trenera. Pierwszy sparing. Roszady w zespole. W ostatnich tygodniach przy ul. Bandurskiego dużo się dzieje, o czym dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Tuż po rozpoczęciu okresu przygotowawczego w drużynie z Jarosławia nastąpiły spore zmiany. Ich powód to rezygnacja ze stanowiska trenera Grzegorza Łuczyka, który został dyrektorem MOSiR w Przeworsku. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie jego następcą, jednak prawdopodobnie nazwisko nowego szkoleniowca zostanie ujawnione już w tym tygodniu. Tymczasowo funkcję tą pełni charyzmatyczny bramkarz naszej drużyny – Piotr Cisek. Pod jego wodzą JKS rozegrał pierwszy wiosenny sparing. Na sztucznym boisku w Dachnowie jarosławian sprawdziła drużyna Tomasovii Tomaszów Lubelski. Już w pierwszej minucie skapitulować musiał Piotr Cisek strzegący bramki naszej drużyny. Celnym i niespodziewanym strzałem popisał się pomocnik Tomasovii, Norbert Raczkiewicz. Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola, ponieważ w 12 minucie meczu do wyrównania doprowadził Jarosław Jamrozik. Wynik przed przerwą podwyższył silnym strzałem na bramkę Łukasza Bartoszyka napastnik czarno-niebieskich – Łukasz Tyrawski.

Po zmianie stron inicjatywę przejął JKS. Ostateczne ciosy zadał dobrze spisujący się w środowym meczu Mateusz Jurczak, który piłkę do bramki rywali wpakował dwukrotnie w 67 i 81 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 4:2, a ostatniego gola strzelili rywale jarosławian. W drugiej połowie szanse na grę otrzymał również, testowany przez nasz klub zawodnik, Mateusz Buczkowski. Ten dziewiętnastoletni napastnik, na co dzień występujący w Ludowym Klubie Sportowym Skołoszów ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zdobył w niej 9 bramek i wraz z Wojciechem Pilawą jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Warto dodać, że pozostali zawodnicy ze Skołoszowa strzelili tylko 5 goli. Nie wiadomo, czy rundę wiosenną przy Bandurskiego spędzi Bartłomiej Raba, który z powodu wyjazdu nie brał udziału w sparingu. Jak donosi oficjalny serwis JKS-u klub opuszczą prawdopodobnie bramkarz Kamil Romanow  oraz super-snajper meczów pucharowych – skrzydłowy Damian Kania. Kolejny sparing jarosławianie rozegrają z Izolatorem Boguchwała w sobotę (7.05), tym razem na stadionie Resovii Rzeszów.

0-1 N. Raczkiewicz (1)

1-1 Jamrozik (12)

2-1 Tyrawski (41)

3-1 Jurczak (67)

4-1 Jurczak (81)

4-2 Zawodnik testowany (82)

JKS Jarosław: Cisek (46. Borowiec) – Wróbel (46. Kostka), Klucznik (46. Sobol), Saramak, Gliniak – Soczek (46. Pękala), Fedor (46. Kiwior), Bańka, Pawlak (46. Buczkowski) – Jamrozik (30. Tyrawski), Jurczak

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Ł.Bartoszyk – Misztal, Smoła, Groborz, Bojarczuk – Mazurkiewicz, Raczkiewicz, Słotwiński, Orzechowski, Karwacki – Baran oraz Paskiw, Huzar, Zawodnik testowany, Szuta