Morliny uległy!

Do gry, po przerwie na kilka turniejów indywidualnych, wróciła Wschodzący Białystok Superliga. Parafialny Klub Sportowy Kolping Frac Jarosław ograł 3:1 sponsorowaną przez firmę produkującą m.in.parówki, drużynę z Ostródy.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla jarosławian ponieważ swój pojedynek niespodziewanie przegrał Robert Floras, ulegając Rosjaninowi Mikhailowi Paikovowi 3:1. W kolejnym pojedynku 21-letni Belg Robin Devos podjął Wanga Zeng Yi. Reprezentant Polski, znajdujący się ostatnio w stosunkowo dobrej formie, łatwo rozprawił się z przeciwnikiem 3:0, choć ten w każdym secie starał się nawiązywać walkę. Jeszcze łatwiej z rywalem rozprawił się Bartosz Such. W jedynym meczu Polaków Such zwyciężył bez trudu młodego Adriana Więcka również 3:0.

Na zakończenie zmierzyli się liderzy obu zespołów, „Wandżi” oraz triumfator pierwszego pojedynku dnia – Mikhail Paikov. Rutynowany Zeng Yi wyszedł na prowadzenie w setach 2:0, lecz trzeciego ugrać zdołał zawodnik Morlin. W czwartym secie ostródzianin nie wytrzymał presji i gracz Kolping triumfował 11:7, kończąc ten pojedynek wynikiem 3:1 i w takim samym stosunku również mecz. Kolejne spotkanie już we wtorek 3.11 w Jarosławiu. Do nadsańskiej miejscowości przybędzie 3S Polonia Bytom, miejmy nadzieję, że podopieczni trenera Dziukiewicza utrzymają formę z czwartku i łatwo rozprawią się z przeciwnikiem.

Morliny Ostróda : PKS Kolping Frac Jarosław 1:3

Mikhail Paikov : Robert Floras 3:1 (11:7, 9:11, 11:8, 11:9)

Robin Devos : Wang Zeng Yi 0:3 (9:11, 8:11, 9:11)

Adrian Więcek : Bartosz Such 0:3 (4:11, 7:11, 5:11)

Mikail Paikov : Wang Zeng Yi 1:3 (6:11, 7:11, 14:12, 7:11)