Remis w derbach

W sobotnie popołudnie jarosławianie zmierzyli się z sąsiadem zza miedzy – Piastem Tuczempy. Beniaminek mimo niezadowalających wyników w meczach wyjazdowych, na swoim boisku jest bardzo groźny, co udowodnił zabierając punkty JKS-owi.

W pierwszej połowie oba zespoły zdecydowały się na wymianę ciosów. Kilka dogodnych sytuacji stworzyli sobie zarówno jarosławianie, jak i gospodarze z Tuczemp. W 12 minucie krzywdę czarno-niebieskim wyrządzić mógł, wypożyczony do Piasta, Maciej Sobczak, którego strzał okazał się jednak zbyt lekki dla Ciska. 5 minut później fani JKS-u mogli cieszyć się z prowadzenia swojej drużyny. Po dośrodkowaniu  Dawida Kuligi do piłki ruszyli, zarówno Sebastian Dziedzic, jak i Patryk Strawa. Szybszy od bramkarza gości okazał się napastnik JKS-u, zapewniając jarosławianom prowadzenie.

Szczęście jarosławian nie trwało długo, bo już w 25 minucie Piast doprowadził do remisu za sprawą najstarszego zawodnika na boisku 43- letniego Waldemara Jarocha, który wykorzystał dośrodkowanie Radosława Gila z rzutu wolnego. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli tuczempianie, co mogli udowodnić, gdyby doskonałe okazje z 31 i 37 minuty wykorzystał Wojciech Tołpa.

Po zmianie stron przewagę uzyskali goście. Już w 46 minucie wyśmienitą piłkę do Jarosława Jamrozika zagrał Kacper Rop, Jarek nie czysto uderzył jednak w piłkę tuż przed bramką rywali. W 65 minucie kolejną okazję miał Jamrozik, który z kilku metrów główkował tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Strawę. Mimo przewagi w posiadaniu piłki w drugiej połowie JKS nie stworzył sobie zbyt wiele sytuacji. Wynikać to mogło z braku dwóch kluczowych zawodników. Filaru pomocy Mariusza Kukiełki oraz nieprzewidywalnego skrzydłowego Bartłomieja Raby.  Kolejny mecz czarno-niebiescy rozegrają  w środę w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z KS Wiązownicą na wyjeździe o godzinie 14:30, natomiast w lidze zmierzą się w sobotę 31.10. z Orłem Przeworsk u siebie o godzinie 13.

Piast Tuczempy – JKS Jarosław  1:1 (1:1)
0:1 Dziedzic 17′
1:1 Jaroch 25′

Piast: Strawa – B. Noga, Jaroch, Kud, Gil – Wielgosz, Wota, Karkowski (90′ Bobak), Sobczak (55′ Aab, 83′ Zając) – Tołpa, P. Kubas
JKS: Cisek – Gliniak, Sobol, Sobolenko, Kuliga – Jamrozik, Daszyk, Kycko, Rop (63′ Soczek), Pawlak (76′ Oziębło) – Dziedzic