Kolejne zwycięstwo

Środowy wyjazd do Boguchwały zakończył się zwycięstwem JKS-u Jarosław 1:0. Strzelcem gola został Kacper Rop, dając ważne punkty jarosławianom.

W pierwszej połowie lekką przewagę posiadali zawodnicy JKS-u. Już w 13 minucie groźny strzał na bramkę Dawida Świdra oddał jego imiennik – Dawid Kuliga. Wypożyczony z Pogoni Szczecin zawodnik nie zdołał pokonać jednak bramkarza. Chwilę później groźną akcję stworzył Izolator, Piotr Cisek wygrał w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Szymańskim. Najważniejszy moment meczu miał miejsce w 32 minucie. Strzał na bramkę Świdra najpierw oddał Rafał Kycko, potem doskonałą dobitką wykazał się Kacper Rop zdobywając pierwszego i jedynego gola meczu. 5 minut później jarosławianie sprytnie rozegrali rzut Roźny, przez co okazję miał Bartłomiej Gliniak. Obrońca JKS-u mocno strzelił na bramkę rywali, jednak niefortunnie futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Początek drugiej połowy zdominowany został przez Izolator. Serca nielicznych kibiców z Jarosławia zadrżały w 59 minucie, gdy doskonałą okazję miał Szymański, jednak piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad bramką. Czarno-niebiescy już chwilę później mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz na ich drodze stanęła jednak poprzeczka, tym razem po strzale Rafała Kycki. W 70 minucie jarosławianom przeszkodził słupek bramki, który nie dał szansy na zdobycie gola Bartłomiejowi Rabie. W ostatnim minutach szanse na bramkę mieli jeszcze Bartosz Karwat z Izolatora [ niecelna dobitka atomowego strzału Szymańskiego, pięknie obronionego przez Ciska], oraz Raba i Kuliga dla JKS-u. Ostatecznie już nikomu nie udało się zdobyć gola i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Kolejny mecz JKS rozegra już w sobotę 12.09 o godzinie 14 z Chełmianką Chełm na własnym stadionie.

Izolator Boguchwała – JKS Jarosław  0:1 (0:1)
0:1 Rop 32′

Izolator: Świder – P. Dziedzic (75′ Domin), Brogowski, Dąbek, Kardyś – Karwat (86′ Ziobro), Hajnas, Adrian Burak, Karwacki (70′ Wójcik), Sitek (65′ Tyburczy) – Szymański
JKS: Cisek – Gliniak, Daszyk, Sokolenko, Kuliga – Oziębło (65′ Cienki), Kukiełka, Kycko (82′ Fedor), Rop (57′ Sobol), Raba – S. Dziedzic (75′ Soczek)