Mocny początek Kolpingu

We wtorek 8 września, zespół z Jarosławia rozegrał spotkanie I kolejki Wschodzący Białystok Superligi z AZS Politechniką Rzeszów. Faworyzowani goście zwyciężyli z rzeszowianami 3:0.

Parafialny Klub Sportowy przed sezonem wzmocnili Robert Floras i Bartosz Such, którzy dołączyli do Wanga Zeng Yi. Dziwna sytuacja zaszła natomiast przy próbie pozyskania Chorwata  Tana Ruiwu. Ten najpierw podpisał kontrakt z jarosławską drużyną, jednak wkrótce rozmyślił się i kontrakt rozwiązano. Również u gospodarzy zaszły ważne zmiany. Do AZS-u dołączyli Tomislav Kolarek oraz Koreańczyk Choi Deok Hwa, który nie wystąpił w inauguracyjnym spotkaniu. W związku z tym wraz z Kolarkiem w zespole z Rzeszowa wystąpili Mateusz Gołębiowski i Tomasz Lewandowski.

W pierwszym pojedynku dnia zmierzyli się Gołębiowski  z Suchem. Zawodnik Kolpingu wygrał pierwsze dwa sety do 9, jednak oddał przeciwnikowi 3 seta. Ostatecznie w 4 to Such zwyciężył i dał jarosławianom prowadzenie. W kolejnym starciu zmierzyli się Lewandowski i Wang. Pochodzący z Chin reprezentant Polski pokonał swojego przeciwnika również 3:1. Zwycięstwo przypieczętował Robert Floras, wygrywając z Kolarkiem… 3:1. Podopieczni trenera Dziukiewicza rozegrali bardzo dobre spotkanie, zaliczając niezły początek sezonu. Kolejne spotkanie Kolping rozegra 11 września o 18 u siebie z ZKS Palmiarnią Zielona Góra.

AZS Politechnika Rzeszów : Kolping Frac Jarosław 0:3

Mateusz Gołębiowski : Bartosz Such 1:3 (9:11, 9:11, 11:8, 5:11)

Tomasz Lewandowski : Wang Zeng Yi 1:3 (5:11, 11:8, 9:11, 3:11)

Tomislav Kolarek : Robert Floras 1:3 (3:11, 10:12, 11:6, 5:11)