Triumf w Lublinie

W niedzielę 22.03 koszykarze AZS-u wyruszyli na mecz do Lublina z miejscowym Startem II Lublin. Niespodziewanie, to goście odnieśli sukces! Jarosławianie rozegrali fenomenalny mecz, który zakończył się wynikiem 69:83.

Mimo iż pierwsza kwarta była dość wyrównana, to jarosławianie okazali się w niej lepsi i na drugą kwartę wyszli z przewagą 6 punktów. Zdenerwowani lublinianie próbowali odrobić straty, jednak ich skuteczność nie zadowalała, a obrona gości spisywała się znakomicie. AZS bardzo dobrze grał w ataku i drugą część gry zakończył wynikiem 9:24. Ostatecznie na przerwę nasi koszykarze schodzili z przewagą 21 punktów nad rywalami i niespodziewanie to trener gospodarzy musiał martwić się jak zmienić oblicze gry. Na szczęście nie udała mu się ta sztuka i jarosławianie w trzeciej kwarcie odskoczyli na kolejne 8 punktów, a ich przewaga wzrosła do 29 punktów. Startowi Lublin nie pomogli nawet dwaj zawodnicy, na co dzień grający w pierwszym zespole. W czwartej kwarcie na boisku zagościły rezerwy AZS-u, co ułatwiło gospodarzom odrobienie strat, jednak nie byli oni w stanie zmienić losów spotkania. Wynik końcowy meczu, to jak już wcześniej wspominaliśmy 69:83. Tego dnia najlepszym strzelcem jarosławskiej drużyny okazał się Piotr Waszyński (21 pkt), a innymi wyróżniającymi się koszykarzami byli: Piotr Jeger (12 pkt), Adrian Inglot (8 pkt), Jakub Stęchły (8 pkt), Przemysław Domino (8 pkt) oraz rozgrywający najlepszy mecz w sezonie, kolejny po Stęchłym, uczeń naszego liceum Marek Benbenek, który ostro walczył pod tablicami i zdobył 9 punktów. Dziękujemy naszym zawodnikom za zwycięstwo i zapraszamy wszystkich serdecznie na ostatni mecz sezonu, który odbędzie się w jarosławskiej hali MOSiR  w czwartek 26.03 o godzinie 19, a rywalami AZS-u Jarosław będą rezerwy MCS Daniel Gimbasket 2  Przemyśl.