Grzmoty w górze tabeli

Po zaciętym pojedynku Kolpingu z mierzącą w play-off 3S Polonią Bytom jarosławianie starli się z wiceliderem Wschodzący Białystok Superligi – KS Dekorglassem Działdowo. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla działdowian.

Pierwsze dwa pojedynki zakończyły się niekorzystnie dla jarosławian. Najpierw Floras przegrał 3:1 z Chojnowskim, po czym Such poległ 3:0 z Peng Tangiem. Na dobre tory przywrócił parafian dopiero Wang Zeng Yi, który łatwo ograł Jiriego Vrablika kolejno do 8, 10 i 6. W czwartym pojedynku Robert Floras zmuszony był jednak podjąć Peng  Tanga i wszystkie znaki wskazywały, że reprezentant Hongkongu łatwo rozprawi się z młodym Polakiem. Floras w pojedynku z zawodnikiem Dekorglassu wspiął się jednak na wyżyny swoich możliwości i zwyciężył 3:2. Pierwszego seta  Polak przegrał łatwo, zdobywając jedynie 4 punkty. Po zaciętym drugim starciu udało mu się doprowadzić do remisu 1:1, wygrał bowiem z Tangiem 11:9. W trzecim starciu górą ponownie był tenisista gości, który wygrał 11:7. Takim samym wynikiem zakończył się też 4 set jednak na korzyść Florasa. Piąty set nie zawiódł oczekiwań kibiców i przyniósł sporo emocji oraz wyrównaną walkę. Tenisiści grali punkt za punkt. Walka trwała aż do ostatniej piłki. Po fenomenalnym zagraniu 12:10 zwyciężył Floras, który przedłużył tym samym szanse jarosławian. W meczu o zwycięstwo pomarańczowych reprezentował Bartosz Such, natomiast po stronie gości wystąpił Chojnowski. Mimo, że Suchowi udało się zwyciężyć w pierwszym secie w kolejnych nie sprostał oczekiwaniom, przegrywając z Chojnowskim trzy sety. Ostatecznie Kolping musiał pogodzić się z porażką 2:3 i prawdopodobnie nie da już rady wspiąć się na drugie miejsce. Kolejny mecz PKS rozegra 14 kwietnia o godzinie 17 bądź 18 z GMKS-em Strzelec Frysztak u siebie.

PKS Kolping FRAC Jarosław : KS Dekorglass Działdowo 2:3

Robert Floras : Patryk Chojnowski 1:3 (11:5,9:11,10:12,8:11)

Bartosz Such : Peng Tang 0:3 (12:14,8:11,10:12)

Wang Zeng Yi : Jiri Vrablik 3:0 (11:8,12:10,11:6)

Robert Floras : Peng Tang 3:2 (4:11,11:9,7:11,11:7,10:12)

Bartosz Such : Patryk Chojnowski 1:3 (12:10,3:11,11:13,9:11)