Bolesna porażka AZS

Koszykarze AZS-u Jarosław rozegrali z niedzielę najważniejszy mecz w sezonie z SSK Rzeszów. Biało-zieloni po 17 punktowej porażce na wyjeździe u siebie zamierzali odrobić straty. Niestety doznali bolesnej porażki 37:64.

Pierwsza kwarta ku zadowoleniu kibiców gospodarzy przebiegała pod dyktando AZS. Jarosławianie twardo stanęli w obronie i z powodzeniem wykonywali zadania ofensywne. W ważnych momentach punkty za trzy zdobywał Sebastian Stopyra, który ostatecznie zdobył najwięcej punktów dla zespołu w przeciągu całego meczu – 13. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:13 dla podopiecznych trenera Lei. W drugiej kwarcie obrona po obu stronach jeszcze bardziej się zaostrzyła. W przeciągu 10 minut obie drużyny łącznie zdobyły ledwie 15 punktów. Ostatecznie do przerwy na tablicy widniał wynik 25:23. W lepszych nastrojach do szatni zeszli zawodnicy AZS, którzy dobrze realizowali założenia taktyczne.

Trzecia kwarta ponownie była wyrównana. Koszykarze AZS-u ciągle stawiali na walkę, jednak koszykarzom brakowało skuteczności. Podobnie zresztą prezentowała się postawa przyjezdnych, którzy tak samo mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Ostatecznie 3 kwarta zakończyła się wynikiem 13:10 dla SSK, a rzeszowianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. 4 kwarta okazała się wielkim blamażem jarosławian. Byli nieporadni zarówno w ofensywie jak i w obronie. Biało-zielonym na parkiecie nie wyszło dosłownie nic, no może prawie nic, bowiem honor uratował Przemysław Wrona, który popisał się potężnym wsadem pod koniec kwarty. Niestety były to jedyne punkty jakie zdobył AZS w 4 kwarcie. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 28:2 dla SSK, a zarówno fani jak i zawodnicy AZS musieli pogodzić się z klęską. Ostatnie spotkanie w sezonie jarosławianie rozegrają 20 marca z Basketem UKS III LO Zamość na wyjeździe.

AZS Jarosław vs. SSK Rzeszów 37:64 (20:13 5:10 10:13 2:28)

AZS: Misiąg J. 2, Stopyra S. 13 (4×3), Popielański M. 4, Nycz B. 5, Bielecki P. 3 (1×3), Tworek M. 0, Wrona P. 8, Trojnar B. 0, Suliba K. 0, Rojek M. 2, Zyga K. 0,

SSK: Szubart J. 2, Banyś K. 19 (1×3), Sajnóg M. 5, Żmudka M. 5 (1×3), Waszyński P. 2, Skop Sz. 5 (1×3), Łopatowski J. 13 (2×3), Wojtan K., 2, Sowa G. 2, Sowa M. 2, Baran M. 2. Dworak M., 5.