Parafialny festiwal zwycięstw

Kolping FRAC Jarosław odniósł kolejne zwycięstwo we Wschodzący Białystok Superlidze, zapewniając sobie już niemal na pewno miejsce w final four. PKS zwyciężył Energię-Manekin Toruń 3:0.

W środę 10 lutego jarosławianie, mający za sobie serię 4 zwycięstw z rzędu (nie wliczając wygranej z Energią) podjęli mających za sobą jeszcze lepszą serię (6 zwycięstw z rzędu) torunian. Po bardzo wyrównanym pierwszym spotkaniu, kibice spodziewali się równie zaciętego meczu w rewanżu.

W pierwszym pojedynku dnia zmierzyli się Wang Zeng Yi i Cazuo Matsumoto. Wang po wyrównanym boju zwyciężył 3:1, choć Matsumonto zacięcie walczył o triumf w każdym z setów. Pierwszego 11:9 wygrał Wandżi, co pozwoliło mu dobrze wejść w spotkanie, jednak w drugim potężnie odpowiedział zawodnik torunian, ogrywając Wanga do 3. Podrażniony reprezentant Polski nie oddał jednak kolejnych setów i zwyciężył je kolejno do 9 i 8.

W drugim meczu zmierzyli się Robert Floras oraz faworyzowany Chen Weixing, Austriak azjatyckiego pochodzenia. Niespodziewanie triumfował jednak młody Polak i to aż 3:0! Warto wspomnieć, że Weixing w 10 poprzednich meczach triumfował aż w 9. Jarosławianin triumfował w setach kolejno do 9, 8 i 7. Zwycięstwo Florasa w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji przed spotkaniem Bartosza Sucha z Konradem Kulpą postawiło miejscowy Kolping. Pojedynek numer 3 okazał się najbardziej wyrównany i do rozstrzygnięcia go potrzebowano aż 5 setów. Pierwszego zwyciężył Kulpa, ogrywając Sucha do 8, jednak ten odgryzł się już w drugim zwyciężając torunianina do 5. Podopieczny trenera Dziukiewicza poszedł za ciosem i zwyciężył też w trzecim secie. Kulpie udało się jednak doprowadzić do kolejnego remisu, tym razem 2:2. W decydującym secie żaden z zawodników nie chciał odpuścić, a gra toczyła się bardzo wyrównanie. Lepszy okazał się jednak Such, który wytrzymał ciążącą na nim presję i wygrał 11:9, zapewniając zwycięstwo gospodarzom.

Jarosławianie kolejne spotkanie 17 lutego o godzinie 18 u siebie z Morlinami Ostróda. Zespół reprezentujący parafię im. Chrystusa Króla w Jarosławiu po zwycięstwie nad Energią Manekin umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Wschodzący Białystok Superligi i może być już niemal pewny awansu do fazy play-off, o którą toczy zacięty bój już od początku sezonu.

PKS Kolping FRAC Jarosław : Energia-Manekin Toruń 3:0

Wang Zeng Yi : Cazuo Matsumoto 3:1 (11:9, 3:11, 11:9, 11:8)

Robert Floras : Chen Weixing 3:0 (11:9, 11:8, 11:7)

Bartosz Such : Konrad Kulpa 3:2 (8:11, 11:5, 11:8, 7:11, 11:9)