KSZO lepsze w sparingu

W sobotę 6 lutego JKS rozegrał drugi wiosenny sparing. Rywalem czarno-niebieskich był wicelider III ligi małopolsko-świętokrzyskiej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla piłkarzy z Ostrowca. Wyszli oni na prowadzenie 2:0, po czym gola kontaktowego udało się zdobyć Bartłomiejowi Rabie. Do przerwy gospodarzom udało się jednak ponownie podwyższyć prowadzenie. Po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał wynik 3:1.

Tuż po zmianie stron gola udało się zdobyć Jarosławowi Jamrozikowi, jednak ostatnie słowo należało do KSZO, chociaż przewagę przez większą część drugiej połowy posiadali nasi piłkarze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2. Warto dodać, że zespół KSZO grał bez kilku podstawowych zawodników, którzy odpoczywali po rozegranym 2 godz. wcześniej meczu ze Stalą Mielec (0:3). Na niekorzyść naszego zespołu przemawia także fakt, że przy stanie 3:2 dla gospodarzy dwóch ich  piłkarzy opuściło boisko z powodu kontuzji. Rywal grał więc w dziewiątkę, a mimo to JKS, nie tylko nie odrobił strat,lecz stracił jeszcze jedną bramkę. Wielkim nieobecnym spotkania był golkiper JKS – Piotr Cisek, który otrzymał wolne od sztabu szkoleniowego. Poznaliśmy również nazwiska dwóch testowanych przez zespół znad Sanu zawodników. Są to: Sebastian Kopeć (Górnik Łęczna,197 cm wzrostu!) oraz Krystian Stolarczyk (PGE GKS Bełchatów), obaj grają na środku defensywy. Nazwiska trzech pozostałych zawodników testowanych nie zostały ujawnione.

Kolejne spotkanie JKS rozegra już w najbliższą  sobotę 13.02, a rywalem będzie Stal Rzeszów. Mecz w Rzeszowie nie ma jeszcze ustalonej godziny rozpoczęcia.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – JKS Jarosław  4:2 (3:1)
1:0 Mąka 16′
2:0 Kapsa 17′
2:1 Raba 33′
3:1 Dziadowicz 44′
3:2 Jamrozik 47′
4:2 Dziadowicz 73′ (karny)

JKS: Strączek – testowany I, Stolarczyk, Kopeć (46′ Wróbel), Kuliga – Raba, Krzysztoń (46′ Sobol), Daszyk (46′ Sokolenko), Kycko (46′ testowany III), testowany II – Dziedzic (46′ Jamrozik)

KSZO: Wierzgacz – Mężyk, Wochniak, Grunt, Bełczowski – Kapsa, Mianowany, Madej, Mąka, Kalista – Dziadowicz. W II połowie zagrali także: Rola, Niedobit, Niziołek.