Bolesna porażka Kolpingu

Dobra passa tenisistów stołowych Kolpingu została przerwana. Pogromcami jarosławian okazali się zawodnicy Dekorglassu Działdowo, którym udało się zatrzymać Parafialny Klub Sportowy, wygrywając 3:0 u siebie.

Spotkanie od początku układało się niekorzystnie dla drużyny z Podkarpacia. Pierwszy pojedynek w meczu w stosunku 3:1 przegrał Bartosz Such, choć nie było to zbytnią niespodzianką, biorąc pod uwagę to, że mierzył się z występującym w World Tour, Peng Tangiem.  W barwach Dekorglassu nie wystąpili kolejni dwaj wysoko klasyfikowani Azjaci: Chun Ting i Maharu Yoshimura. Najbardziej wyrównany pojedynek w meczu stoczyli Patryk Chojnowski oraz Wang Zeng Yi. „Wandżi” źle wszedł w spotkanie i przegrywał2:0 w setach. Zawodnik Kolpingu poprawił się znacznie w kolejnych i doprowadził do remisu 2:2. Niestety finalne starcie znów należało do zawodnika z Działdowa. Szansę na uratowanie jarosławian miał już tylko Robert Floras, jednak i on nie sprostał Jiriemu Vrabikowi, przegrywając swój pojedynek 3:1. Już wkrótce, bowiem w sobotę 21 listopada o godzinie 18 jarosławianie będą mieli okazję na zrehabilitowanie się za nieudane spotkanie z Dekorglassem. Kolping zmierzy się z GMKS-em Strzelec Frysztak i miejmy nadzieję, że podopieczni trenera Dziukiewicza powrócą do dobrej formy sprzed miesiąca.

KS Dekorglass Działdowo : PKS Kolping Frac Jarosław 3:0

Tang Peng : Bartosz Such 3:1 (11:8, 11:7, 4:11, 11:7)

Patryk Chojnowski : Wang Zeng Yi 3:2 (12:10, 11:9, 9:11, 11:13, 12:10)

Jiri Vrabik : Robert Floras 3:1 (11:6, 9:11, 11:8, 8:11)