Ostatni

Za nami już ostatni mecz JKS-u Jarosław w tym sezonie. Pewne utrzymanie sprawiło, że jarosławianie przystąpili do spotkania rozluźnieni, co ostatecznie nie przyniosło pozytywnych efektów, ponieważ przegrali z tegorocznym spadkowiczem – Stalą Kraśnik 0:4.

W sobotnie popołudnie czarno-niebiescy byli po raz kolejny drużyną zdecydowanie gorszą, pomijając fakt, że ostatecznie to ich przeciwnik spadł z III ligi. Katem jarosławian okazał się Filip Drozd, który nie dość, że skompletował hat-tricka to jeszcze zaliczył asystę przy pierwszej bramce autorstwa Daniela Szewca. Najbardziej smucić może fakt, że JKS nie posiada obecnie ławki rezerwowych. Czarno-niebiescy w przeciągu całego meczu przeprowadzili tylko jedną zmianę w 41 minucie kiedy to na boisku zameldował się Maciej Sobczak, zmieniając Karola Wróbla.

Warto zaznaczyć, iż w szeregach klubu z Jarosławia zadebiutował bramkarz Michał Borowiec, który w swoim pierwszym meczu w seniorskiej drużynie przekonał się, że życie bramkarza w III lidze nie jest takie łatwe. W pierwszej połowie meczu przeważała Stal, JKS natomiast był niewyraźny i brakowało mu pewności siebie. Niestety gola na 1:0 nasi piłkarze stracili już 9 minucie, kiedy to Szewc minął interweniującego Borowca. W 24 minucie kolejny cios zadał Drozd i jak się później okazało zapoczątkował swój festiwal strzelecki w sobotnim spotkaniu.

W drugiej odsłonie gry JKS zdecydował się zaatakować i miał kilka sytuacji na zdobycie gola kontaktowego. Najpierw w poprzeczkę strzelił Maciej Saramak, natomiast kilka minut później sytuacji nie wykorzystał Sebastian Pawlak. JKS nie zdołał odrobić strat co wykorzystał Drozd. Drugiego swojego gola zdobył w 66 minucie, a hat-tricka skompletował 6 minut później. W końcówce spotkania okazje mieli jeszcze Paweł Oziębło i Bartek Raba, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Stali. Mecz w Kraśniku było to ostatnie spotkanie sezonu 2014/15. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie jarosławianie wrócą silniejsi, gdyż ze względu na reorganizację rozgrywek szykuje się bardzo trudny sezon.

STAL KRAŚNIK – JKS JAROSŁAW 4-0 (2-0)

1-0 Szewc (10)

2-0 Drozd (24)

3-0 Drozd (66)

4-0 Drozd (73)

Stal: Marcin Matysiak (77′ Karczewski) – Szpikuła, Orzeł, Pietroń, Oleniuk – Bołkit, K. Chamera, Mateusz Matysiak (56′ Leziak), A. Chamera, Szewc (77′ Dynia) – Drozd (86′ Nowak)
JKS: Borowiec – Wróbel (41′ Sobczak), Saramak, Cienki, Raba – Soczek, Gliniak, Fedor, Bańka, Oziębło – Pawlak