Ostatnia porażka

W czwartek 26.03 koszykarze AZS-u rozegrali ostatnie w tym sezonie spotkanie w III lidze koszykówki mężczyzn. Gospodarze ulegli MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 58:84. Jarosławianie uplasowali się na ostatnim, 8 miejscu w tabeli na koniec sezonu.

Mimo wyrównanego początku spotkania, pierwsza kwarta zwycięska okazała się dla przyjezdnych. W kolejnych dwóch odsłonach gry drużyna z Przemyśla systematycznie powiększała przewagę. Ostatnia czwarta kwarta zakończyła się remisem 12:12. Czynnikami, które zadecydowały o wysokim zwycięstwie gości były przewaga wzrostu i zdecydowana dominacja na tablicach. Dało się to we znaki koszykarzom z Jarosławia zwłaszcza, że nieobecny był pierwszo-piątkowy center Jakub Stęchły, a jego miejsce zajął Marcin Tworek. Wśród gości najlepiej punktowali dwaj zawodnicy Alexander Machowski 25 pkt, oraz fenomenalny w tym spotkaniu Damian Dratwa 22 pkt. Spośród zawodników miejscowego AZS na wyróżnienie zasługują tradycyjnie już Piotr Jeger oraz Adrian Inglot, który jednak po dobrym początku spotkania zniknął i dalszej części meczu nie zaliczy do udanych.

Przypomnijmy, że sezon ten koszykarze AZS-u zakończą niestety na ostatnim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym jak KKK MOSiR II Krosno (16). Podopieczni Mateusza Lei zwyciężyli w dwóch spotkaniach, ogrywając wspomnianą drużynę z Krosna u siebie oraz Start II Lublin na wyjeździe.

Dziękujemy zawodnikom za emocje towarzyszące ich meczom oraz publiczności za liczne przybycie na wszystkie mecze sezonu rozgrywane u siebie.