Bezbramkowa inauguracja

Ten moment już za nami. Pierwszy gwizdek na Bandurskiego zabrzmiał w sobotę 14 marca o godzinie 15. Niestety mecz z Orłem Przeworsk zakończył się wynikiem 0:0, a kibicie mieli prawo być niezadowoleni z przebiegu gry.

W pierwszej połowie meczu przewagę miał JKS. Jarosławianie stworzyli kilka dogodnych sytuacji, głównie po akcjach ze skrzydeł. Już w 7 minucie gola głową, po dośrodkowaniu Marka Soczka, zdobył Mateusz Jurczak. Niestety dla czarno-niebieskich sędzia liniowy był czujny i zauważył nieznacznego spalonego. W kolejnych minutach uwidaczniała się przewaga JKS, lecz nasi piłkarze nie potrafili zamienić na gola stwarzanych sytuacji. W 27 minucie pięknym podaniem w pole karne Sebastian Pawlak obsłużył Artura Bańkę, lecz ten nie zdobył bramki w sytuacji sam na sam. Wyróżnić należy bramkarza Orła, byłego zawodnika JKS-u Daniela Furtaka, który rozgrywał tego dnia bardzo dobre spotkanie. Skuteczność jarosławian zupełnie zawodziła, a kolejnych sytuacji nie wykorzystali jeszcze m.in. Jurczak, Soczek, Bańka oraz Pawlak.

Na drugą odsłonę meczu goście wyszli bardziej zmotywowani, co nie skutkowało ostatecznie zdobyciem bramki. Nie uczynili tego również gospodarze. Jedną z nielicznych sytuacji JKS-u w drugiej połowie był ładny strzał zza pola karnego Artura Bańki, niestety sparowany przez Furtaka. W zespole z Jarosławia widać było braki kadrowe, ponieważ pod nieobecność Pawła Oziębły, Jarosława Jamrozika oraz Bartłomieja Raby (obecnie przebywa na Pomorzu i być może powróci dopiero w maju), jedynym zawodnikiem, który mógł pomóc drużynie był Łukasz Tyrawski. Oprócz niego na ławce znajdowali się młodzi zawodnicy: Kostka, Kiwior, Wróbel, Cienki i Borowiec, czyli piłkarze bez doświadczenia ligowego. Sztab JKS-u nie pozyskał także testowanego przez zimowy okres przygotowań, napastnika – Mateusza Buczkowskiego, powrócił on do Skołoszowa. W osłabionym składzie w to zimne, sobotnie popołudnie wystąpić musieli także klubowi noszowi, my liczymy jednak, że już w następnym spotkaniu powrócą do starej, dobrej pary.

JKS Jarosław – Orzeł Przeworsk  0:0

JKS: Cisek – Puńko, Klucznik, Saramak, Gliniak – Soczek, Sobol, Fedor, Bańka, Pawlak (77′ Tyrawski) – Jurczak
Orzeł: Furtak – Jarosz, Walat, Chorolski, Susłow – Ząbkiewicz (84′ Broda), Jacenkiw, Skała, Kołodziej – Buczek (90′ Buszta), Piątek (87′ Czyrny)