Archiwum

JKS lepszy od Wólczanki

Po raz kolejny z rzędu jarosławianie rozegrali weekendowy sparing. Tym razem zmierzyli się z rywalami z III ligi – Wólczanką Wólką Pełkińską. Mecz zakończył się zwycięstwem czarno-niebieskich 2:1.

Spotkanie początkowo zaplanowane było w Dachnowie, jednak ze względu na dobre warunki pogodowe rozegrane zostało na stadionie Wólczanki. Początkowe minuty cechowała wyrównana gra, a kibice nie byli świadkami zbyt wielu strzałów i okazji bramkowych. Dopiero w 15 minucie zrobiło się ciekawie,  gdy Krzysztof Pietluch wyszedł sam na sam z Piotrem Ciskiem, jednak ten sparował piłkę w słupek. W 24 minucie strzał z ostrego kąta oddał Marek Soczek, piłka niestety trafiła w boczną siatkę. W kolejnych minutach uwidoczniła się przewaga JKS-u, a stuprocentową sytuację w 31 minucie zmarnował Sebastian Pawlak. 7 minut później kontrę przeprowadził zespół z Wólki, i tym razem jarosławian uratował słupek. Szczęście dopisało jednak Wólczance i w 42 minucie, po nieudanej pułapce off-side’owej, piłkę do bramki Ciska wpakował Pietluch. Na minutę przed końcem pierwszej połowy sędzia za zagranie ręką w polu karnym podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił stoper JKS – Maciej Saramak.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczął Sebastian Pawlak, który z 16 metrów, kapitalnym strzałem pod poprzeczkę skierował piłkę do bramki rywali. W dalszej części spotkania przeważał JKS, jednak żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola. Okazji dla JKS-u nie wykorzystali m.in. dwukrotnie Marek Soczek, Sebastian Pawlak i Bartłomiej Gliniak.

Wólczanka 1:2 JKS Jarosław

1:0 Krzysztof Pietluch 42’

1:1 Maciej Saramak (karny) 44’

1:2 Sebastian Pawlak 49’

JKS: Cisek (46′ Guziewicz) – Wróbel (46′ Cienki), Klucznik, Saramak, Gliniak – Soczek, Sobol (46′ Fedor), Bańka, Pawlak, Oziębło (46′ Puńko) – Jamrozik (46′ Buczkowski)