Archiwum

Anna Godzwon w Koperniku!

Przygotowywała wizytę Obamy w Polsce, była w Afganistanie, zwiedziła połowę świata. Pałac Prezydencki jest jej drugim „domem” (a raczej pierwszym). Kobieta niezwykła. Silna. Odwiedziła także nasz jarosławski Kopernik.

Nazywa siebie „kobietą spełnioną”. Nie żałuje żadnej ze swych decyzji, twardo stąpa po ziemi. O kim mowa? O Annie Godzwon, zastępcy dyrektora prasowego Prezydenta RP oraz najlepszej reporterce radiowej wśród sprawozdawców sejmowych.

Ciężka praca, ambicja i determinacja kierują całym jej życiem. Przyjeżdżając pragnęła nas zarazić tymi wartościami.Przez 17 lat związana z Polskim Radiem. To już druga wizyta Pani Dyrektor w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia. Końcówkę urlopu postanowiła spędzić na warsztatach z jarosławską młodzieżą z klas dziennikarskich.
Nieoficjalnie zaczęło się od piątku, gdy nasz Gość przyleciał z Warszawy. Był to dzień zwiedzania miejscowych zabytków. Uczniowie klas dziennikarskich wcielili się w rolę przewodników. W sobotę odbył się już konkretny warsztat. Skupiliśmy się na tematach politycznych, które są pani Ani najbliższe. Uczniowie mieli trzy zadania:
-ułożyć serwis z informacji PAP-owskich,
-zrelacjonować konferencję prasową z udziałem prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego,
-stworzyć informację prasową odnośnie obecnej sytuacji finansowej Jana Rokity.
Poza świetnymi warsztatami bonus stanowiła przywieziona pogoda, która utrzymuje się do dnia dzisiejszego.
Z pewnością były to jedne z najlepszych warsztatów, które będziemy wspominać długo i z uśmiechem na twarzy.

GALERIA

Adrianna Gamrat i Jakub Jucha