Podwójna radość JKS

JKS w sobotę 14 maja zwyciężył w meczu z Wólką Pełkińską 2:1. Spotkanie miało nietypowy charakter, bowiem toczyło się zarówno o punkty ligowe, jak i stanowiło finał Okręgowego Pucharu Polski.

Czarno-niebiescy już od początku meczu postawili Wólczance bardzo trudne warunki. JKS musiał się zresztą zrehabilitować za mecz z Hetmanem, który bardzo utrudnił mu walkę o utrzymanie, jednak trzy punkty z Wólką napełniły Jarosław nadzieją. W pierwszych minutach JKS stworzył sobie kilka dogodnych okazji, jednak futbolówka nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Daniela Furtaka. Szczególnie pechowy był Sebastian Dziedzic, który nie wykorzystał co najmniej dwóch bardzo dobrych sytuacji. Fenomenalnie w pierwszej połowie spisywał się natomiast Bartłomiej Gliniak, który wyjątkowo występował na pozycji skrzydłowego. Gliniak popisywał się licznymi przechwytami i efektownymi dryblingami, co zaowocowało w 32 min. kiedy to po szarży prawą flanką wszedł w pole karne i mocno strzelił na bramkę Furtaka. Golkiper gości zdołał jednak wybronić uderzenie, lecz na posterunku był Bartłomiej Raba, który wbił piłkę do siatki. Na przerwę czarno-niebiescy schodzili z przewagą jednej bramki, co nie mogło w pełni satysfakcjonować zarówno piłkarzy jak i kibiców gospodarzy, gdyż niedosyt po niewykorzystanych sytuacjach był duży.

Druga polowa mogła się zacząć tragicznie dla JKS. W 1 minucie po zmianie stron, w stuprocentowej sytuacji Nazara Miliszczuka zatrzymał Rafał Strączek. Bramkarz gospodarzy w sobotę rozgrywał bardzo dobre spotkanie i wybronił aż trzy dogodne sytuacje dla Wólczanki. Młody Strączek w najbliższym sezonie może zostać nawet pierwszym wyborem w bramce JKS. W 57 minucie wynik podwyższył Sebastian Dziedzic, po pięknym uderzeniu zza pola karnego. Wypożyczony z Resovii napastnik zrehabilitował się tym samym za złe decyzje z pierwszych 45 minut. Zespół z Wólki Pełkińskiej mimo niekorzystnego wyniku nie ruszył jednak do zdecydowanych ataków. Honorowego gola gościom udało się zdobyć w 89 minucie po strzale niezawodnego Krzysztofa Pietlucha.

Najbliższe spotkanie czarno-niebieskich odbędzie się w Pisarowcach 18.05 o godzinie 17 i będzie to kolejny etap rozgrywek Pucharu Polski.

JKS Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska  2:1 (1:0)