Finał nie dla Kolpingu

Po porażce jakiej zespół z Jarosławia doznał u siebie, w sobotę 28 marca nadszedł czas na rewanż. Niestety Kolping ponownie przegrał 3:1 z Bogorią i ostatecznie zajął trzecie miejsce na zakończenie sezonu Wschodzący Białystok Superligi.

Przed meczem trener Kamil Dziukiewicz dokonał rotacji składu i ustawił Wanga Zenga Yi jako zawodnika nr 3, dzięki czemu ominął go pojedynek z Oh Sangeunem, najlepszym zawodnikiem Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Niestety zagrywka taktyczna nie przyniosła korzyści, choć były na to szanse, a jarosławianie ponownie przegrali 3:1. Jedyny pojedynek wygrał wspomniany „Wandżi”, który ograł Pawła Fertikowskiego (3:1).  W pierwszym meczu tego dnia zmierzyli się Oh i Jewgienij Szczetynin, Białorusin dawał największą nadzieję, na to, że wygra z Koreańczykiem. Spotkanie to było ozdobą półfinałów. Pierwszego seta zwyciężył zawodnik gospodarzy, jednak w drugim to Szczetynin był górą. Po dwóch kolejnych setach wynik był remisowy 2:2 i o zwycięstwie miał zadecydować piąty. Zwycięsko z tego ciężkiego boju wyszedł jednak Koreańczyk, który wygrał z popularnym „Żenią” w niespotykanym stosunku 21:19. Trzeci z jarosławian, Vitalij Niechwiedowicz, łatwo przegrał swoje pojedynki zarówno z Sangeunem, jak i z Danielem Górakiem. W obliczu porażki w dwumeczu drużyna PKS Kolpingu Frac Jarosław musiała pogodzić się w trzecim miejscem i brązowym medalem na koniec sezonu (ex-equo z Dekorglassem Działdowo), czym powtórzyła wynik z ubiegłego roku. W finale spotkają się natomiast zespoły Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz ASTS-u „Olimpia-Unia” Grudziądz. Dziękujemy naszym tenisistom za walkę w tym oraz poprzednich sezonach, ponieważ nie wiadomo ilu z nich pozostanie na kolejny rok. Pewne jest, że Kolping opuści  Jewgienij Szczetynin, która zamierza grać bliżej miejsca zamieszkania, czyli w regionalnej lidze niemieckiej.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki : PKS Kolping Frac Jarosław 3:1

Oh Sangeun : Jewgienij Szczetynin 3:2 (11:5, 12:14, 11:5, 9:11, 21:19)

Daniel Górak : Vitalij Niechwiedowicz 3:0 (11:4, 11:6, 11:7)

Paweł Fertikowski : Wang Zeng Yi 1:3 (12:10, 10:12, 9:11, 10:12)

Oh Sangun : Vitalij NIechwiedowicz 3:0 (11:6, 11:8, 11:9)