Zimowe wejście SKKT na dach Bieszczadów

2 marca 2016 Aktualności

W pierwszy dzień ferii, uczniowie naszej szkoły pod wodzą Prof. Bajana wyprawili się na najwyższy szczyt Bieszczadów. Licząca 1346m n.p.m. Tarnica – bo o niej mowa – ugościła uczniów naszej szkoły w typowy dla tej pory roku sposób. Śniegiem, wiatrem i niewyobrażalnie pięknymi widokami. Pomimo porannego wyjazdu (6 rano), żaden z uczniów nie zasnął w drodze na szczyt, wspomagając się wziętymi z domu zapasami jedzenia. Pokonana trasa, biegła kolejno przez: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Tarniczkę – Tarnicę – Wołosate.Trudy wyprawy rekompensował nam zapierający dech w piersiach widokna Bieszczady ukraińskie z jej kulminacją  Pikujemoraz na Połoninę Caryńską, Wetlińską, aż po Wołosań. Nie ukrywam jednak, że gdy autokar z młodzieżą zatrzymał się już ok. 19 w Jarosławiu, większość marzyła wyłącznie o kubku herbaty i wygodnym łóżku.
Był to pierwszy wyjazd, z cyklu „Korony Polskich Beskidów”. Kolejny taki wypad, w ramach szkolnego koła PTTK to VI Rajd Kopernika, gdzie m.in. do zdobycia czeka najwyższy szczyt Pienin, wpisujący się do korony polskich Beskidów.

Kacper Pusztuk

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/