klasaH

Czym jest dla Ciebie klasa akademicka o profilu matematyczno–fizycznym? – zapytałem koleżanki i kolegów  z klasy. Odpowiedzi wcale nie są zaskakujące, jedynie słuszne i bardzo trafne. Pozwolę sobie przytoczyć kilka z nich:

„Klasa akademicka? W 3 zdaniach!? Niemożliwe, jest tak wiele do powiedzenia na jej temat. Najlepiej przygotuje Cię  do studiów matematycznych, fizycznych czy technicznych, a także do wielu, wielu innych. Ze względu na innowacyjne rozwiązania jakich doświadczamy, tj. największa liczba godzin matematyki spośród wszystkich klas matematycznych (20 godz. w cyklu), mamy szansę pogłębiać swoją wiedzę, nie tylko w oparciu o materiał liceum, ale także o zagadnienia, które spędzają sen z powiek studentom. Nasz profil idealnie przygotuje Cię do kierunków studiów tj. Automatyka i Robotyka, Energetyka czy Fizyka Techniczna. Krótko mówiąc, to doskonałe przygotowanie do przyszłościowego zawodu.”

Dariusz Kątnik

„Hmm, ciężko powiedzieć. Nie da się opisać, zalet uczęszczania do klasy akademickiej. Co ja zapamiętam najbardziej, to comiesięczne wyjazdy edukacyjne na Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę Lwowską, Politechnikę Warszawską, Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie. Nie są to wyjazdy, gdzie tylko i wyłącznie w interesujący, ciekawy i inteligentny sposób przyswajamy wiedzę, przekazywaną nam podczas wykładów z wybitnymi naukowcami, miłośnikami matematyki. Dodatkowo każdy wyjazd jest połączony z wyjściem do filharmonii, teatru czy Opery Narodowej. Warto brać  udział w warsztatach, łączyć naukę z wysoką kulturą.”

Monika Ważna

„Klasa akademicka to przyjaźnie na całe życie, ludzie z którymi możesz rozwijać swoje pasje, najlepsi nauczyciele, pedagodzy z powołania, zawsze służący radą, dobrym słowem. W tej klasie nauczysz się co znaczy współpraca. Poznasz ludzi, którzy mają takie same zainteresowania. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że klasa akademicka to pierwszy krok do sukcesu zawodowego. Prawda jest taka, że świetnie napisany egzamin maturalny to doskonały start w dorosłe życie, a wybierając nasz profil jesteś skazany na sukces :D. Nie ukrywam, że ważna dla mnie była również świadomość , że wiedzę będę zdobywała pod kierunkiem nauczycieli, którzy są czynnymi egzaminatorami maturalnymi.”

Katarzyna Podgórna

„Klasa akademicka to innowacja pedagogiczna, dająca uczniowi możliwość wszechstronnego rozwoju na poziomie daleko odbiegającym od przeciętnego . Profil ten jest odpowiedni dla wszystkich, którzy posiadają uzdolnienia matematyczne i pragną poszerzać swoje horyzonty w tej dziedzinie. Na uwagę zasługuje fakt comiesięcznych wyjazdów na Uniwersytet Rzeszowski oraz na inne (nawet zagraniczne!) uczelnie, które oferują nam wykłady z matematyki i fizyki oraz ciekawe zajęcia praktyczne w swoich pracowniach. Ponadto możemy poznać wiele nowych miejsc, zwiedzić zabytkowe budowle, a także zaczerpnąć ogromnej dawki kultury z najwyższej półki,  bywając w teatrach, filharmoniach, operach – jest to świetne połączenia nauki z rozrywką. Wiedza, którą przekazują nam nauczyciele oraz wykładowcy akademiccy, pojawiający się również w murach naszej szkoły, daje możliwość pozytywnego, niemalże 100-procentowego, zdania egzaminu maturalnego, który otwiera nam wiele dróg, daje olbrzymie możliwości w wyborze szkoły wyższej, a poprzez to ma wpływ na naszą przyszłość zawodową! Jak mówi Pitagoras: Liczby rządzą światem!”

Kinga Sup

Moi poprzednicy zapomnieli dodać, że klasa akademicka to również  sukcesy w konkursach. Jak przystało na Kopernika z Jarosławia uczniowie zdobywają laury w Olimpiadzie Matematycznej, Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH i Ogólnopolskim Sejmiku Matematycznym. Jak historia szkoły nakazuje nie zaniedbujemy również konkursów regionalnych tj. Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, czy Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała. Nasi koledzy świetnie radzą sobie w Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej czy Olimpiadzie Logiczno- Matematycznej. Czy to nie jest wystarczający powód, aby wybrać ten profil?  Nie ominie Cię szansa na kształcenie swojej wiedzy, a co najważniejsze  charakteru w szkole z ponad 125 letnią tradycją.

„Na uwagę zasługuje również kadra nauczycielska „Kopernika”, dyrekcja oraz Panie z sekretariatu. Nie wykonują oni tylko swojej pracy, lecz są dla nas wsparciem w każdej sytuacji, angażują się w życie szkoły, są dla nas otwarci poprzez co sprawiają, że z chęcią korzystamy z ich rad – nie tylko w dziedzinie nauki. W każdym z nas widzą wyjątkową osobę i zachęcają do rozwijania naszych indywidualnych talentów oraz pasji. Potrafią odnaleźć w nas to, co ukryte. Tworzą w szkole atmosferę życzliwości.”

Paweł Walter

Klasa akademicka łączy doświadczenie i potencjał uniwersytetu ze specyfiką liceum. Co takiego ma w sobie ta klasa, że zyskuje coraz większą popularność? Akademickość tej klasy świadczy o jej wysokim poziomie kształcenia, ale też o wysokich wymaganiach stawianych uczniom. Wykładowcy traktują naszych uczniów poważnie, jak przyszłych studentów, co sprawia, że młodzież nie tylko nabiera umiejętności uczenia się, ale również dojrzewa w naukowej atmosferze. Warto dodać, że jest to klasa nie tylko dla orłów, ale dla wszystkich, którzy mają w sobie pasję poznawania, chęć kształcenia się na najwyższym poziomie.
Czy klasa akademicka się sprawdza? Tak, oto dowody: czołowe miejsca w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, doskonałe wyniki próbnej matury, najwyższa średnia ocen w szkole, także duża liczba stypendystów Urzędu Marszałkowskiego, Starosty Jarosławskiego czy Fundacji Zielińskich.

Przemysław Wątroba

W roku szkolnym 2013/14 zakończył się pierwszy cykl nauki w klasie akademickiej. Czas na podsumowanie.

Absolwenci klasy akademickiej świetnie zdali egzamin maturalny i wszyscy dostali się na wymarzone studia – często na prestiżowych uczelniach np. lotnictwo na Politechnice Warszawskiej, energetyka na Politechnice Wrocławskiej i Rzeszowskiej, automatyka i robotyka na AGH, informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim, transport na Politechnice Krakowskiej.

Wybrane wydarzenia

[ic_add_posts ids=’6454,6396,6144,6138,5776,5473,5276,5244,5104,4684,4522,4410,4241,4161,4140,3909,3330,3315,2934,2878,2521,2172,2030′ showposts=’20’]

Brak możliwości komentowania.