Klasa D
przedmioty na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia, matematyka
  • cykliczne warsztaty naukowe w UMCS w Lublinie
  • patronat Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Klasy biologiczno-chemiczne w naszym liceum gromadzą uczniów o ściśle sprecyzowanych zainteresowaniach skupionych wokół nauk medycznych lub studiów przyrodniczych.

Naszym atutem nie jest chwytna nazwa kierunku ale wieloletnie wspaniałe efekty nauczania, z których jesteśmy dumni, bogata tradycja i wiele pokoleń wykształconych ludzi nauki, lekarzy, psychologów, pedagogów, biologów, którzy działają naukowo na terenie całego kraju i za granicą.

Nauka w naszej szkole łączy tradycję z nowoczesnością. Ogromne coroczne sukcesy naszych uczniów w olimpiadach: biologicznych, chemicznych i ekologicznych świadczą o wysokim poziomie nauczania. Działające prężnie koła: biologiczne i chemiczne pozwalają pogłębić wiedzę zdobytą w czasie lekcji.

Jeśli posiadasz zainteresowania przyrodnicze, marzysz o studiach medycznych – stworzyliśmy te klasy właśnie dla Ciebie! Z naszą pomocą zdasz wspaniale maturę i zdobędziesz solidne podstawy do dalszej nauki na profilowych kierunkach studiów: medycyna, stomatologia, farmacja, analityka medyczna, rehabilitacja, fizykoterapia, pielęgniarstwo, biologia, chemia, technologia żywności.

Rozszerzenie z przedmiotów: biologia chemia i fizyka daje także szeroki wachlarz możliwości studiów na wielu kierunkach pokrewnych tj. fizjoterapia, kosmetologia, biotechnologia, ochrona środowiska, pedagogika, psychologia, weterynaria, ratownictwo medyczne itp.

W ubiegłym roku absolwenci klas o profilu biologiczno-chemicznym rozpoczęli studia na następujących kierunkach: 13 osób na medycynie, stomatologii oraz farmacji, 9 na biotechnologii, 3 na chemii, 10 na technologii chemicznej, 7 na biologii, 4 na inżynierii biomedycznej, co jest wspaniałym dowodem na wysoki poziom nauczania w naszej szkole.

Z naszej strony zapewniamy też szczególną dbałość o Twoją edukację językową, co pozwoli Ci na studiowanie Twojego wymarzonego kierunku także za granicą.

W naszym Liceum czekają na Ciebie dwie klasy:

  • biologiczno-chemiczna z rozszerzoną biologią , chemią i językiem angielskim
  • medyczno-przyrodnicza z rozszerzoną biologią, chemią oraz fizyką lub matematyką

Zajęcia z przedmiotów rozszerzonych odbywają się z podziałem na grupy w nowoczesnych pracowniach biologicznej oraz chemicznej, gdzie wykonuje się szereg doświadczeń i eksperymentów. Miłośnicy biologii mają zajęcia w pracowni posiadającej dla każdego ucznia stanowisko z mikroskopem i sprzętem multimedialnym a lekcje prowadzi doświadczona i wspaniale wykształcona kadra nauczycieli. Uczniowie w trakcie trzyletniej nauki biologii wyjeżdżają na warsztaty w ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Wybrane wydarzenia

[ic_add_posts ids=’6491,6382,6260,5551,5415,5411,5151,4925,4422,4054,3509,3433,2992,2726,1809,1015′ showposts=’20′ template=’my-posts-in-page-template.php']

Powrót >>>

Brak możliwości komentowania.