Marzec 2013

Naik A., Pomocna dłoń. Dasz radę! Poradnik na życiowe zmiany, Poznań 2009 r.

Poradnik z serii Pomocna dłoń to niezwykle przydatne książki, które pomogą Ci odnaleźć się w każdej sytuacji. Dzięki tej książce dowiesz się, jak radzić sobie z trudnymi zmianami, które są nieodłączną częścią życia – depresją, rozwodem rodziców czy śmiercią bliskiej osoby. (empik.pl)

 

Naik A., Pomocna dłoń. Mowa ciała. Poradnik odnalezienia się w towarzystwie, Poznań 2009 r.

Poradnik z serii Pomocna dłoń to niezwykle przydatne książki, które pomogą Ci odnaleźć się w każdej sytuacji. Dzięki tej książce dowiesz się, czym jest mowa ciała i jak z niej umiejętnie korzystać. Nauczysz się również pracować nad swoją pewnością siebie. Znajdziesz wskazówki dotyczące zachowywania się na randce, imprezie, a nawet rozmowie w sprawie pracy. (empik.pl)

 

Naik A., Pomocna dłoń. Pokonaj stres! Poradnik przedegzaminacyjny,
Poznań 2009 r.

Poradnik z serii Pomocna dłoń to niezwykle przydatne książki, które pomogą Ci odnaleźć się w każdej sytuacji. Dzięki tej książce poznasz różne metody uczenia się, robienia notatek i organizacji czasu. Dowiesz się, jakie są techniki walki ze stresem. Przeczytasz, jak zdać egzamin, napisać dobre wypracowanie i przygotować prezentację. (empik.com)

Jagielska G., Miłość z kamienia życie z korespondentem wojennym, Kraków 2013 r.

Grażyna musi poddać się terapii. Leczy się w klinice stresu bojowego. Nie była na wojnie. Nie jest żołnierzem. Jest tylko żoną korespondenta wojennego… Książka „Miłość z kamienia” odsłania wszystkie obsesje dręczące Grażynę Jagielską. Ciągłe oczekiwanie na telefon informujący o śmierci męża. Wstrząsający widok jego przedziurawionego pociskiem plecaka. Ta boleśnie prawdziwa, zapadająca w pamięć opowieść nie ma odpowiednika w literaturze. Czy można leczyć się ze stresu bojowego jak żołnierze wracający z wojskowych misji, jeśli nie wyjeżdżało się na wojnę?

Bez takiego dziennikarza, jakim jest Wojciech Jagielski, nie zrozumielibyśmy przyczyn wybuchu wielu afrykańskich wojen czy antyrosyjskich powstań i nie poznalibyśmy mechanizmów uruchamiających społeczno-polityczne przemiany. Jako czytelnicy
i widzowie programów informacyjnych raczej nie zastanawiamy się, co czują najbliżsi korespondenta wojennego, świadomi, że ryzykuje on życie. „Miłość z kamienia” ukazuje, jak wielką cenę za najświeższe newsy płaci rodzina reportera. (merlin.pl)

Carr N., Płytki umysł. Jak Internet  wpływa na nasz mózg, Gliwice 2013 r.

Nominacja do nagrody Pulitzera 2011 r. Nominacja do nagrody literackiej PEN Center USA 2011 r. Międzynarodowy bestseller przetłumaczony na ponad dwadzieścia języków.

To książka o pielęgnowaniu mądrości i zdolności do refleksji w epoce, w której obie wydają się coraz bardziej zagrożone. Nicholas Carr przedstawia dający do myślenia, odważny intelektualnie wywód o tym, jak Internet – jako medium – zmienia nasz sposób myślenia oraz wpływa na to, jak będą (lub nie będą) myślały kolejne pokolenia. Niewiele książek można uznać za równie istotne. (Maryanne Wolf,autorka Proust and the Squid. The Story and Science of the Reading Brain)

Po co myśleć Przecież masz internet!

Doświadczamy właśnie odwrócenia intelektualnej ewolucji naszego gatunku. Z czcicieli wiedzy i mądrości jako przymiotu ściśle związanego z osobowością znów stajemy się myśliwymi i zbieraczami, tym razem w elektronicznym lesie pełnym informacji.

Internet wkroczył w nasze życie i bezpowrotnie je przewartościował. Przekształcił sposób, w jaki myślimy i działamy. Nasze problemy z koncentracją, coraz krótsze i uboższe wypowiedzi oraz problemy z przyswajaniem długich tekstów nie są dziełem przypadku. Czyżbyśmy stawali się coraz bardziej płytcy? Czyżby narzędzie, które powstało po to, by nam służyć, przejęło nad nami władzę?

Nicholas Carr pokazuje, jak nowe media zmieniają nas samych i otaczającą nas rzeczywistość. Wyrasta przy tym na współczesnego Marshalla McLuhana. Jego książka wywołała w USA zażartą dyskusję, w którą zaangażowało się wielu publicystów
i prestiżowych wydawców. Carr serwuje nam coś więcej niż tylko dogłębną i zaskakującą analizę socjologiczną: jego wywód to przede wszystkim wspaniała intelektualna uczta, pełna nieszablonowych przemyśleń i frapujących anegdot. Bez względu na to, czy jesteś zafascynowany możliwościami globalnej sieci, czy też raczej podejrzewasz, że konsekwencją jej rozwoju będzie zagłada rodzaju ludzkiego, warto dowiedzieć się, jak Internet oddziałuje na Twój mózg i jak zmieni to Twoją przyszłość. (poczytaj.pl)

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polecamy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.